Žádosti bude místní akční skupina (MAS) přijímat od devětadvacátého března do osmadvacátého dubna, kdy vyhlásí první výzvu pro podávání žádostí.

Podle manažera MAS Petra Dvořáčka je příprava projektů do podoby, aby měly co největší šanci uspět, značně administrativně náročná. „Proto pro žadatele pořádáme speciální školení. První se koná již zítra od čtyř hodin odpoledne v zasedací místnosti letovické radnice, druhé třiadvacátého března rovněž od čtyř hodin v zámeckém sále ve Velkých Opatovicích,“ sdělil Dvořáček. Žádosti pak mohou zájemci podávat v kanceláři místní akční skupiny na Pražské ulici v Letovicích.

MAS bude rozdělovat peníze v pěti oblastech – podpoří obnovu a rozvoj vesnic, občanské vybavení a služby, cestovní ruch a diverzifikaci zemědělství, modernizaci zemědělských podniků a různé vzdělávací kurzy a semináře. Žadatelé mohou na většinu projektů získat šedesáti až devadesátiprocentní dotaci. „Podmínkou je, že musí působit na území mikroregionů Letovicko a Malá Haná a také jejich projekty se musí uskutečnit zde,“ doplnil Petr Dvořáček.

MAS zhruba sedm milionů korun rozdělovala už loni. Zelenou tak dostalo dvanáct projektů – například vylepšení stájí pro prasata ve Vanovicích, nový areál pro trávení volného času v Cetkovicích, nové dětské hřiště v Horním Smržově, modernizace kulturního domu v Paměticích či oprava silnice a chodníku v ulici Na Vyhlídce v Letovicích.