Naopak švestek je ve srovnání s loňskem dost. Za litr padesátiprocentní pálenky zaplatí lidé v pěstitelských pálenicích přibližně sto třicet korun. „Letošní sezona bude podle mě slabší, i když je to dost lokální záležitost. Záleží, kde na jaře mrzlo," řekl Ladislav Vančura, provozovatel Pěstitelské pálenice a moštárny v Rudici.

Podle něj zatím lidé z oblastí, kde nemrzlo, pálili hlavně třešně. Nyní přiváží kvas z letních švestek. Začínají dozrávat také ryngle. „Oblíbené jsou nyní takzvané letní směsi. Z rybízu, angreštu a jahod. V Rudici a okolí se letos urodilo hodně švestek, jablek a hrušek. Oproti tomu je to slabé s meruňkami a broskvemi. Ty pomrzly," dodal Vančura.

Borotínská pálenice vypaluje hlavně jablka, hrušky, višně, švestky a meruňky. Meruněk je podle jejího provozovatele Jaroslava Maršálka velmi málo. Pod kotlem tam však ještě letos nezapálili. „Tento rok bude dobrá úroda švestek. Jablek bude o něco méně. Třešně a višně pomrzly. S pálenkou to vidím na průměrný rok. Ale ještě je brzy cokoli tvrdit, takže uvidíme," řekl Maršálek.

Podobně to vidí i v boskovické pálenici. „Letos je na stromech hodně švestek a také jablek, takže úroda bude opravdu veliká. Naopak je hodně málo třešní, meruněk a také broskví, což je škoda. Ale přírodě člověk neporučí," sdělil jeden z majitelů pálenice Miloš Konečný.

Slibná úroda jablek přiláká na podzim do pálenic také řadu zákazníků, kteří si v nich nechají vylisovat a stočit mošt. V některých pálenicích ho na přání i tepelně upraví, tak aby vydržel déle. Jinde lahodnou šťávu stáčejí po vylisování přímo do lahví. „Mošt nepasterizujeme. Pokud ho však lidé nechají v mrazáku, mohou ho pak pít celý rok," poznamenal Ladislav Vančura z rudické pálenice a moštárny.

SIMONA FEILHAUER