Víceúčelová budova slouží jako recepce pro kemp, nacházejí se v ní však také nové veřejné toalety a sprchy. Nové zařízení, které budova poskytuje, budou moci využívat i běžkaři, kteří si v zimě přijdou zalyžovat na běžecké tratě vedoucí kolem obce.

„Budova je určená nejen pro letní rekreanty, ale najde své využití i v zimní sezóně, kdy sem lidé jezdí na běžky,“ vysvětlil starosta obce Suchý Pavel Žilka. Podle něj právě sprchy byly dosud největším nedostatkem tamního rekreačního střediska.

„Sprchy jsou navíc automatické na žetony. Lidé se tak mohou sprchovat, jak dlouho chtějí. Záleží na tom, kolik zaplatí peněz,“ pokračoval starosta. To, že na Suchém vzniklo nové sociální zázemí neznamená, že přestane fungovat to původní. „Lidé mají na výběr,“ podotkl starosta.

Nové zázemí vznikalo na Suchém několik měsíců. Dělníci na stavbě budovy pracovali od loňského listopadu do letošního července. Zlepšení zázemí pro turisty přišlo na na pět a půl milionu korun. Obec však z pokladny nemusela uvolnit tolik peněz, protože většinu pokryla z dotací. „Dotacemi jsme pokryli devadesát procent veškerých výdajů,“ dodal Žilka.

Ilona Dobrovolná

Karolína Opatřilová