Nezaměstnaní lidé mohou zkusit štěstí v Boskovicích. Společnost Itab Shop Concept CZ aktuálně shání stovku pracovníků.Zájem má především o CNC operátory, svářeče, skladníky i o zaměstnance na pomocné práce.
Švédská firma, která vyrábí policové systémy a pokladní pulty, příští týden v průmyslové zóně v Boskovicích slavnostně otevře nový výrobní závod o rozloze dvaceti tisíc metrů čtverečních.

„Společnost koupila pozemek před rokem. Investice do výstavby a nového výrobního zařízení zatím dosáhly asi pět set milionů korun. Itab bude v Boskovicích vyrábět pro celou střední Evropu, ale i pro Velkou Británii, Dánsko, Holandsko a další země,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Tomáš Holásek.


Firma se do Boskovic s většinou stávajících zaměstnanců přestěhovala během srpna z Letovic a z Blanska. Další pracovníky hledá proto, že chce v nových prostorách zdvojnásobit obrat.

Švédská společnost podle Holáska našla cestu do Boskovic díky tomu, že v tamní průmyslové zóně nabídli nejlepší podmínky pro stavbu. Město totiž zónu kompletně vybavuje inženýrskými sítěmi. „Kanalizace, vodovody i plynovody už jsou zkolaudované. Stavba silnic, chodníků, veřejného osvětlení se blíží k závěru,“ sdělil tajemník boskovické radnice Pavel Vlach. „Itab je zatím nejvýznamnější investor a zaměstnavatel v průmyslové zóně,“ dodal místostarosta Boskovic Martin Budiš.


Podle Jiřího Dvořáka z blanenského úřadu práce je dobré každé pracovní místo, které v regionu vznikne. Myslí si ale, že se firmě tolik zaměstnanců na Blanensku sehnat nepodaří. „Má zájem o profese, které jsou na našem trhu práce obecně nedostatkové,“ řekl.