První kontrakt na dodávku obráběcího stroje typu SKD 63/70 D vhodnotě 100 mil. Kč je pro ruského zákazníka LMZ Sankt-Peterburg. Druhý kontrakt na dodávku obráběcího stroje typu SKJ 80-140 D vhodnotě 127 mil. Kč je pro společnost NKMZ Kramatorsk zUkrajiny.

„Oba objednané stroje patří knejvětším karuselům vyrobeným vČKD Blansko vůbec. Budou umožňovat obrábění rotačních součástí svnějším průměrem do 7 m (resp. 14 m), svýškou do 5,5 m a shmotností do 320 tun. Samozřejmostí karuselů vyrobených vČKD Blansko je použití NC řízení a splnění všech předpisů a norem platných pro obráběcí stroje vyráběné vEU,“ uvedl ing. Pavel Straka, vedoucí prodeje divize karuselů vČKD Blansko.

ČKD Blansko Holding, a.s. je přímým pokračovatelem ČKD Blansko, strojírenské firmy sbohatou historickou tradicí. Počátky strojírenské výroby vmístě sídla společnosti se datují od roku 1698. Od té doby se původní podnik přetransformoval vdnešní zákaznicky orientovanou společnost, která zaměstnává téměř šest stovek zaměstnanců. ČKD Blansko se již více než 100 let specializuje vprodukci vodních turbín a poskytuje kompletní hydrotechnické vybavení vodních elektráren dle různých požadavků a specifik zákazníka. Významnou obchodní oblast tvoří rovněž těžké svislé soustruhy, tzv. karusely. Tyto soustruhy společnost sama využívá při obrábění rotačních dílů vodních turbín, což významně přispívá kověřování jejich spolehlivosti, životnosti i kzískávání zkušeností a poznatků pro jejich další rozvoj. Těžké svislé soustruhy se vČKD Blansko vyrábí od roku 1951.