ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku. Firma byla v insolvenčním řízení od loňského srpna. Mezi věřiteli jsou bývalí zaměstnanci i další firmy.

Podle jedné bývalé pracovnice firmy, jejíž jméno má redakce Blanenského deníku Rovnost k dispozici, už společnost nemá žádné zaměstnance. Z výpisu z obchodního rejstříku vyplývá, že jejím posledním jednatelem byl Marcel Novotný, který je jednatelem ve společnosti BG Maxima Services, jež se loni stala nástupcem firmy BG Maxima. Marcel Novotný měl ve středu vypnutý mobilní telefon, podle své asistentky byl v zahraničí.

Výrobu řezaček papíru z blanenské skupiny Apos koupila BG Systems na konci roku 2008. BG Systems převzal zaměstnance a dál působil v areálu Aposu. Z Apos-Maxima se firma přejmenovala na BG Maxima. Výrobu řezaček papíru pro polygrafický průmysl získal Apos v roce 2005 ze společnosti Adast.

Hospodářské výsledky firma BG Maxima v posledních letech nezveřejnila. Podle posledních dostupných výsledků dosáhly tržby bývalé Apos-Maxima v roce 2006 výše 43,7 milionu korun, ztráta činila 6,1 milionu. Podle údajů na svých internetových stránkách firma řezačky vyvážela prostřednictvím vlastní prodejní sítě do více než pětapadesáti zemí.

BG Maxima je dalším podnikem z Blanenska napojeným na polygrafický průmysl, který se ocitl v konkurzu. Loni v červnu skončil v konkurzu adamovský výrobce dílů pro polygrafické stroje Adast. (le, čtk)