Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

24.7.2013

Zájem o koupi hotelu Dukla je po půl roce nulový

Blansko – „Zatím kvůli tomu neděláme unáhlené závěry. Čas je až do dvaadvacátého července. A my počítáme s tím, že případní zájemci spíše vyčkávají." Tak se zhruba před měsícem stavěl blanenský starosta Lubomír Toufar k faktu, že ani ve druhém kole výběrového řízení na nového majitele chátrající budovy hotelu Dukla v centru města se ještě žádný zájemce nepřihlásil.

21.5.2013

Podnikatelé jednali o problémech s politiky. Radil i Okamura

Blansko – Podnikatelé z Blanenska v úterý projednávali problémy, které je v regionu nejvíce tíží. Na setkání s nimi přijel do hotelu Panorama i senátor Tomio Okamura. Ten na setkání představil novely zákonů a také takzvanou Blanenskou výzvu na podporu technického a učňovského školství. Podnikatelé otevřeli i otázku turismu v Moravském krasu.

20.3.2013

Metra Blansko byla loni poprvé od začátku krize v zisku

Blansko - Tradiční výrobce měřicích přístrojů Metra Blansko, který působí na trhu více než 100 let, byl loni poprvé od začátku hospodářské krize v zisku. Firma vydělala před zdaněním čtyři miliony korun. V roce 2011 byla ještě v devatenáctimilionové ztrátě. Na veletrhu Amper v Brně to řekl předseda představenstva Metry Jaromír Varo.

18.3.2013

Šebetovští mají obavy z plánované stavby recyklační linky v obci

Šebetov - Firma Sobioenergi chce v Šebetově postavit linku na výrobu elektřiny a plynu z prošlých potravin. Šebetovští mají ze záměru obavy.

9.3.2013

Boskovickým podnikatelům vadí cena, kterou platí městu za reklamu

Boskovice – Boskovičtí podnikatelé si stěžují na nájem, který musí platit městu za reklamní stojany. Vadí jim i přístup ze strany památkářů.

31.1.2013

V Blansku výrazně vzrostl zájem o samostatné podnikání

Blansko – Blanenský obecní živnostenský úřad zpracoval základní statistiky za loňský rok. Nepřímo z něj vyplynulo především to, že ve městě výrazně přibylo podnikatelů.

2.1.2013

Blanensko na Regiontouru představí publikace

Blanensko – Do nákladné propagace svých krás na veletrhu cestovního ruchu v Brně se letos města na Blanensku pouštět nebudou. Oproti loňsku turisty lákat nebude ani samostatný stánek Místní akční skupiny Partnerství venkova a Místní akční skupiny Boskovicko Plus. O informace o zajímavostech Blanenska ale návštěvníci veletrhu Regiontour nepřijdou. Blanensko jim totiž přiblíží stánek Jihomoravského kra­je.

27.12.2012

Boskovická cestovní kancelář Majestic Travel je v insolvenci

Brno – Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s provozovatelkou boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel Zuzanou Pálovou. Podle informací z insolvenčního rejstříku nevrátila zákazníkům peníze za zrušený zájezd. Kancelář měla problémy už v létě, byla na ni podána tři trestní oznámení. Ukázalo se, že firma nemá platné pojištění proti úpadku a dostala se do finančních potíží.

12.12.2012

Šamot ve Velkých Opatovicích vyrábí už sto dvacet let

Velké Opatovice – Společnost P-D Refractories, která sídlí ve Velkých Opatovicích a je významným výrobcem a dodavatelem žáruvzdorných výrobků a surovin, oslavila hned dvě významná jubilea. Letos totiž uplynulo sto šedesát let od začátku těžeb a sto dvacet let od výroby šamotu.

9.11.2012

Ledeko navrhlo bioplynku v Třebětíně o půlku zmenšit

Letovice – Od stavby bioplynové stanice v Třebětíně Ledeko ustoupit nechce. Nabídlo odpůrcům kompromis, územní rozhodnutí ho ale popírá.

7.11.2012

Hydraulická laboratoř získala odborné ocenění

Blansko – Hydraulická laboratoř společnosti ČKD Blansko Engineering získala v úterý odborné ocenění. Umístila se totiž na druhém místě v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2011 v kategorii High-tech nemovitost. Desátý ročník soutěže pořádala agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a Sdružením pro zahraniční investice AFI.

31.10.2012

Populární Jízdárna v Boskovicích otevře v polovině listopadu

Boskovice – Boskovická diskotéka Jízdárna bude už brzy opět otevřená. Nový majitel budovy ji kompletně zrekonstruoval.

27.10.2012

V sousedství boskovického Kauflandu otevřou další obchody

Boskovice – Už osmého listopadu přivítá návštěvníky nový obchodní dům v Boskovicích. Centrum, které stojí vedle areálu supermarketu Kaufland, nabídne obchody s oblečením, obuví nebo drogerií.

17.10.2012

MAS Moravský kras udělí regionální značku kvality

Blanensko – Místní akční skupina Moravský kras bude udílet regionální značku kvality dalším výrobcům. Firmy i živnostníci mohou své žádosti podávat do devátého listopadu. Značka Moravský kras pomůže propagovat jejich výrobek a doloží jeho kvalitu i regionální původ.

10.10.2012

Nedostavěnou elektrárnu v Ráječku začala firma rozebírat

Ráječko – Nedostavěnou fotovoltaickou elektrárnu 
v Ráječku firma rozebírá a odváží. Pokácený remízek má obnovit do konce roku.

27.9.2012

Nájem končí, zahradnictví naproti Kauflandu však ne

Blansko - Zahradnictví naproti Kauflandu končí nájem na pozemcích města. Nyní se jedná o pokračování. Zákazníků však už nyní ubývá.

11.9.2012

Letošní sezóna koupališť na Blanensku? Nic moc

Blanensko - Koupaliště na Blanensku jsou už zavřená. Letošní sezóna byla podle provozovatelů navzdory velkému teplu průměrná.

16.8.2012

Svah u Ráječka? Rozestavěná elektrárna stále stojí

 Ráječko – Třicetihektarový les stojanů na solární panely a vykácený remízek jsou stále jedinými výsledky stavby fotovoltaické elektrárny v Ráječku.

9.8.2012

Žně na Blanensku pomalu vrcholí. Úroda má k ideálu daleko

Blanensko – Že letošní úroda nebude tak bohatá, jako byla ta loňská, vědí zemědělci na Blanensku už od jara. Tuhá zima, dlouhotrvající sucho a nečekaně silné květnové mrazy se na plodinách podepsaly.

28.7.2012

V kempech na Blanensku čekají na lepší počasí

Blanensko –  Návštěvnost v kempech na Blanensku kolísá podle počasí. V některých jsou se zájmem lidí spokojeni, jinde příval hostů teprve čekají.

27.7.2012

OBRAZEM: Zemědělci vyjeli s kombajny do polí

Doubravice nad Svitavou - Slunečné počasí využili v pátek i zemědělci z Doubravické akciové společnosti a vyjeli s kombajny do polí. V okolí Doubravice nad Svitavou ve směru na Rájec-Jestřebí sklízeli řepku.

23.7.2012

Nový mlékomat v Černé Hoře? Firma stále váhá

Blanensko – Už před rokem mohl v Černé Hoře stát v pořadí čtvrtý mlékomat na Blanensku. Společnost ZEPO Bořitov, která jej chtěla umístit vedle své podnikové prodejny, však stále váhá. O mlékomaty prý není zas tak velký zájem, aby se jim nákup nového automatu vyplatil.

9.7.2012

Klienti CK Majestic Travel mají smůlu. Cestovka není pojištěná

Blanensko – Obrátit se na konzulát v Chorvatsku, nebo se domů dopravit na vlastní náklady. Na pomoc pojišťovny a asistenčních služeb se nemohou spoléhat. To je velmi špatná zpráva pro čtyřicet turistů, kteří o víkendu odjeli s boskovickou cestovní kanceláří Majestic Travel do chorvatské Podaci. Místo prosluněné dovolené u moře, nyní řeší, jak se dostanou domů.

5.7.2012

Metra Blansko loni snížila ztrátu zhruba o polovinu

Blansko – Tradiční výrobce měřicích přístrojů Metra Blansko loni snížil ztrátu na 19,2 milionu korun. Je to zhruba o polovinu méně než v roce 2010. Celkové tržby firmy dosáhly společně se sesterskou společností Lebeco 227 milionů korun, což je asi o 25 milionů méně než v roce 2010.

2.7.2012

Medu na Blanensku bude málo, zřejmě podraží

Blanensko –  Včelaři na Blanensku v těchto dnech vytáčejí první snůšky medu. Kvůli chorobám a nepřízni počasí ale včely pomřely a medu bude málo.

28.6.2012

Dotace pro podnikatele? Na pneuservis i lesní park

Boskovicko – Firmy sobě i lidem. I tak se dají charakterizovat projekty tří soukromých firem, které letos uspěly u Místní akční skupiny Boskovicko plus se žádostí o dotace. Teď budou čekat do října, zda jim Státní zemědělský a intervenční fond peníze opravdu přiklepne.

26.6.2012

Sýr Sedlák je rodinné tajemství. Už dvaadvacet let

Šošůvka – Podojit a nakrmit sto čtyřicet koz, vyvézt hnůj, shrábnout lány sena, mléko zpracovat a prodat. Tak to vypadá denně od časného rána do pozdního večera u manželů Sedlákových.

19.6.2012

Pivovar Černá Hora nabízí nové limonády

Černá Hora – Přídavek chmele a přírodní nekalorické sladidlo z jihoamerické byliny Stevia rebaudiana. Tím se vyznačují limonády vyráběné v Pivovaru Černá Hora. Pivovar nyní rozšiřuje sortiment nealkoholických nápojů. „K šesti druhům limonád a dvěma neslazeným vodám přibyly Malina a Zázvorka. Láhve navíc dostaly nové barevnější etikety," uvedla za pivovar Barbora Kameníková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení