Ten se na domácí palubovce objevil po boku Jiřího Hrdličky. "I přes minimální společný trénink jsme předvedli dobrý výkon a s pouhými dvěma prohrami obsadili dobré třetí místo," uvedl Hrdlička.

Nově utvořený ztratil na vítězný tým Sokola Zlín - Prštné 2 šest bodů. V celkovém pořadí letošní zkrácené sezony se však osamostatnil na druhém místě, když před závěrečným kolem ve Svitávce se o něj dělil s Favoritem Brno.

Klub z jihomoravské metropole skončil v sobotu na stříbrné pozici a do finále republikového šampionátu se dostal z první pozice. SC Svitávka v celkovém pořadí letošní zkrácené sezony obsadil druhou pozici.

Duo Hrdlička - Richter se tak objeví ve finále mistrovství České republiky, které se uskuteční v úterý 28. září v Praze. V něm se představí i další dva týmy Sokol Zlín - Prštné 2 a MO Svitávka.

Ta ve složení Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk na domácí půdě zaváhala, když z šesti zápasů zvládla úspěšně jen tři. Přesto s devíti body skončila na čtvrtém místě, které jí stačilo k udržení postupové pozice.

Kvalifikovaná mužstva zabojují v pražském finále o nominaci na letošní mistrovství světa v německém Stuttgartu, kam zamíří pouze první pár celkové klasifikace. Druhá dvojice bude na šampionátu jako tým náhradníků a první tři družstva si pak zajistí start v seriálu Světového Poháru pro rok 2022.