Asfaltový povrch na ulici Poříčí se pokládal dokonce dvakrát, neohrozilo to konání Blanenské desítky?

Ne. Povrch je připravený na sto procent a hlavně jsme byli celou dobu v kontaktu s úřady, takže jsme věděli, že to v termínu stihnou, pokud by tedy nebylo extrémní počasí. Takže kromě toho, že je to jedna z nejrovinatějších tratí, má asi i nejnovější povrch.

Registrace už skončila?

Ještě je v k dispozici necelá padesátka čísel, online registraci jsme tedy prodloužili do nedělní půlnoci.

Co ti, kteří se o závodě dozví až na poslední chvíli, mají možnost přihlásit se na místě?

Momentálně jednáme o této možnosti, ale zatím nevím, ještě nemůžu potvrdit, jak to bude na místě. Podrobnosti zveřejníme v týdnu, kapacitně jsme se připravovali na tisícovku lidí, musíme počkat do konce registrací.

Odkud jsou přihlášení účastníci?

Ze všech koutů republiky, a co se mezinárodní účasti týká, jsou přihlášení lidé ze sedmi zemí.

Kdo patří mezi favority v jednotlivých disciplínách?

V koloběžkách je to vítěz minulého ročníku a mistr světa Michal Kulka nebo dvojnásobná mistryně republiky Iva Vedralová, v běhu třeba Robert Mí nebo reprezentant Jan Zemaník, v inlajnech pojede i loňský vítěz Filip Zezula a druhý Štěpán Šváb z Bruslárny.cz, kteří si to vloni rozdali v dramatickém finiši. Závod zpestří i účast osobností jako Václav Kolář, starosta a místostarosta Blanska Ivo Polák a Jiří Crha nebo třeba místostarosta Boskovic Petr Malach a další lidé.

Padnou podle vás rekordy z minulého roku?

Když nám bude přát počasí, věřím, že ano. Minulý rok trochu zapršelo, takže všichni jeli opatrněji než za sucha. Přispět ke zrychlení na bruslích i koloběžkách může i nový povrch na části trati.

Koloběžky už jsou rozebrané?

Ano, už se dá jet jedině s vlastní. Ale koloběžku je možné vyhrát kromě dalších zajímavých cen v účastnické tombole.