Okresní bodovací turnaj mládeže ve Zbraslavci dostal o víkendu báječný impuls znovuzrození. Turnaj, na kterém hrálo v minulých letech v průměru kolem třiceti stolních tenistů, polila živou vodou účast více než šedesátky hráčů. Domácí prostředí náramně svědčilo zejména zbraslaveckým nadějím, které se, vyjma dorostenecké kategorie, dokázaly vždy probít na stupně vítězů.


„Spousta mladých stolních tenistů hraje i fotbal a teprve po skončení fotbalové sezony vezme pálku do ruky a začne trénovat. První bodovací turnaj řada z nich proto vynechává. Počet přihlášených tenistů nás mírně zaskočil, ale vše se nakonec zvládlo,“ poznamenal s úsměvem šéf zbraslaveckého turnaje Vladimír Švancara.


Mezi nejmladším žactvem si cestu do finále proklestily Veronika Švancarová ze Zbraslavce a Lucie Pivoňková z Olešnice. První místo pro domácí barvy nakonec vybojovala Švancarová.


Ryze domácí finále se poté odehrálo v samostatné kategorii žákyň bez rozlišení věku. S Veronikou Odehnalovou se o zlatou medaili poprala opět Veronika Švancarová. Tentokrát však zvítězila Odehnalová. Do třetice slavil domácí oddíl vítězství mezi mladším žactvem zásluhou Petra Krásy. Ten zdolal v již tradičním souboji Petra Koudelku ze Křetína.


Mezi staršími žáky kraloval Michal Farkaš z Adamova. Ve finále si poradil ze zbraslaveckým Petrem Krásou.
V kategorii dorostenců se turnajovým pavoukem prokousal do finále Marek Horvát z Boskovic. Na druhé straně stolu proti němu stanul Aleš Klečka z Voděrad. Závěrečný souboj měl jednoznačný průběh a z prvního místa se nakonec radoval Horvát.
„Oba finalisté jsou stabilními hráči družstev v nejvyšším okresním přeboru. Na jejich umění je to znát. Byl to kvalitní zápas,“ zhodnotil finále dorostenců Švancara, kterého potěšila na okresní poměry masivní účast. „Škoda jen, že nepřijelo více hráčů z Blanska. Turnaj mohl být po herní stránce více kvalitní,“ uzavřel Švancara. Mladí stolní tenisté se znovu utkají 2. prosince na okresním přeboru mládeže v Blansku a o čtrnáct dní později na okresním bodovacím turnaji mládeže v Petrovicích.

Žákyně
1. Odehnalová Veronika (Zbraslavec), 2. Švancarová Veronika (Zbraslavec), 3. Zemánková Věra (Vanovice), 4. Sedláčková Pavla (Olešnice).


Nejmladší žáci
1. Švancarová Veronika (Zbraslavec), 2. Pivoňková Lucie (Olešnice), 3. Švancarová Markéta (Zbraslavec), 4. Křepela Daniel (Zbraslavec).


Mladší žáci
1. Krása Petr (Zbraslavec), 2. Koudelka Petr (Křetín), 3. Opluštil (Letovice), 4. Foret Martin (Letovice).


Starší žáci
1. Farkaš Michal (Adamov), 2. Krása Petr (Zbraslavec), 3. Maresch Michal (Křetín), 4. Škrabal Jiří (Svitávka).


Dorost

1. Horvát Marek (Boskovice), 2. Klečka Aleš (Voděrady), 3. Janoušek Jakub (Letovice), 4. Horvát Petr (Boskovice).