Jak ke smolné situaci došlo? „Ani nevím, jestli jsem nějak zavadil o balon nebo ne. Prostě se mi noha přetočila, dopadl jsem na kotník celou vahou a už to bylo. Možná sehrála roli i únava,“ krčí rameny bývalý hráč Brna či Karlových Varů.

Při dopadu cítil, jak mu v kotníku prasklo. „Nechtěl jsem se na nohu ani dívat, cítil jsem jen obrovskou bolest. Na kotníku mi při pádu praskla kůže, takže jsem tam měl patnácticentimetrovou díru,“ přibližuje.

Halu opouštěl na nosítkách ve druhém setu. V tu chvíli Ostravané prohrávali 4:5. „Při čekání na sanitku jsem si s kluky povídal. Říkal jsem jim, ať zápas otočí, že jsem na tie-break zpátky,“ říká s úsměvem člen širšího kádru reprezentace.

Snímek připomíná zahájení utkání mezi SK Rájec (v pruhovaných dresech) a Austrií Vídeň z 10. června 1935.
Fotbalisté Rájce se umývali ve Svitavě, hřiště ztratili za války

Na dálku ještě sledoval další vývoj utkání, které nakonec Ostravané prohráli 0:3 na sety a sezona pro ně skončila. „V sanitce jsem se díval na stav a později jsem se dozvěděl, že kluci prohráli. Je to velká škoda, smutek z vyřazení jsem ale možná trošku přebil svým zraněním,“ vtipkuje.

Se zraněním kotníku už má přitom zkušenost. „V roce 2014 jsem si na juniorském mistrovství Evropy v Brně přetrhal vazy v kotníku na pravé noze. Tentokrát to odnesla levá, na které budu mít asi dvakrát větší jizvu,“ vysvětluje.

Tehdy kotník kurýroval tři měsíce. „Stalo se mi to na začátku září a v prosinci jsem nastoupil za Karlovy Vary v poháru. Teď to možná bude na dýl. Příprava startuje za čtyři měsíce. Doufám, že ji stihnu. Říkal jsem si, že mám takové štěstí v neštěstí, že jsem se zranil na konci sezony,“ přemítá.

Přípravu už zahájí v novém klubu, s Ostravou se před časem dohodl na odchodu. „Smlouvu jsem naštěstí podepsal už před zraněním, teď by to možná bylo komplikovanější. Angažmá bude opět v České republice, ale zatím nechci být konkrétní. Zveřejnění nechám na klubu,“ povídá.

V současné chvíli tak nabírá síly doma v Letovicích. Dvanáctý den po zákroku mu lékaři z operované nohy vytáhnou stehy. Následně ho čeká dalších šest týdnů klidového režimu. „Doma o mě všichni fantasticky pečují, mám tady stoprocentní servis,“ pochvaluje si.

Po sezoně si tak užívá zasloužený čas s rodinou. „V kontaktu jsme celý rok, ale vrátit se domů na delší čas je vždycky příjemné. Z Ostravy jsem jezdil celkem často, ale když jsem hrál v Karlových Varech, nepodíval jsem se do Letovic třeba tři měsíce. O to víc si teď společný čas s blízkými užívám,“ dodává.