Ženy přivítaly v sobotu souseda v tabulce první ligy, béčko Vlašimi. „Velmi důležité vítězství nad zařídila hlavně Marie Jirůšková, která ani jednou nezaváhala. Skvělým výkonem se k ní přidala i Veronika Ševčíková," okomentoval vítězství Pavel Voráč z blanenského klu­bu.

Stolní tenistky se po uzdravení jedničky Jirůškové zvedly a z boje o přežití se brzo může stát boj o play off. Ve vyrovnané tabulce jsou totiž sedmé, na čtvrtou příčku zajišťující vyřazovací boje jim chybí jen dva body. Zároveň ale pouhý bod náskoku mají na desáté místo, kde by museli řešit sestupové starosti.

A víkendový zápase povedl i mužům ve druhé lize. V úvodním utkání druhé poloviny soutěže hostilo Blansko jednoho ze svých největších konkurentů v boji o play off. „Vstup do utkání se domácím vůbec nevydařil. Před velmi solidně zaplněným hledištěm nejdříve prohrál pár číslo jedna Dudík-Přikryl úvodní čtyřhru, naštěstí na 1:1 srovnali Čák s Kvíčalou. Když ale svá úvodní utkání prohráli Čák, Přikryl i Kvíčala, dostali se hosté do vedení 4:1 a s ambicemi na bodový zisk to v tuto chvíli nevypadalo příliš dobře," popsal těžký začátek souboje Voráč.

Pak Dudík připomněl svou loňskou formu. „Ve svém prvním utkání si poradil s velmi nepříjemným Fábem a zavelel tak k obratu. Luboš ve skvělých výkonech pokračoval již v celém průběhu utkání a ani jednou nezaváhal," uvedl Voráč. Po úvodní těsné porážce se zvedl i Aleš Přikryl, který také již soupeři žádné body nepustil. Další dva body přidal i Pavel Čák a zrodilo se velmi důležité vítězství. Blansko je ve druhé lize třetí se stejným bodovým ziskem jako druhý Hradec Králové.

1. liga ženy: ČKD Blansko A – SKST Vlašim B 6:4

Jirůšková 3,5, Ševčíková 2,5, Suková 0

2. liga muži: ČKD Blansko A – MS Brno B 10:7

Dudík 4, Přikryl Aleš 3, Čák 2,5, Kvíčala David 0,5

2. liga ženy: Sokol Brno I A – ČKD Blansko B 4:6

Trávníčková 3,5, Slezáková 2,5, Zemánková 0

Divize muži: MS Brno D – ČKD Blansko B 10:4

Mikula 3, Kutil Libor 1, Voráč 0, Přikryl Jiří 0

KS2 muži: ČKD Blansko C – Cemo Mokrá A 9:9

Kvíčala Josef 4,5, Kutil Libor 3,5, Polívka Martin 1, Procházka 0