Druhá příčka patřila Zbyňku Pospíchalovi, který na vítěze ztratil sedmnáct sekund. Třetí místo obsadil na 700 m plavání, 15 km jízdy na kole a 5 km běhu Tomáš Klíma.

Plavání, kolo, běh

Se dvěma plaveckými kolečky kolem rybníka si nejlépe poradil Luboš Grošek a do cyklistické části šel na první pozici. Za ním se nořili z vody Klíma, Křivánek a bratři Zbyněk a Vladimír Pospíchalové. Mezi ženami neměla Křivánková konkurenci, i když je plavání její slabší stránka. „Plavání je moje nejslabší disciplína. Když vyplavu první, už vím, že pak už to bude asi jednodušší," usmívala se vítězka.

Dodala, že do závodu šla s tím, že musí víc zabrat na plavání a pak závod nějak dokončit. „Opravdu se mi to podařilo, kolo bylo ještě dobré, ale při běhu jsem se trápila. Byla tam cítit únava z minulého týdne. Terén mi tady vyhovoval, stejně jako počasí," dodala Křivánková.

Boj o prvenství rozhodlo kolo. Křivánek se na něm dostal do čela závodu a už před sebe nikoho nepustil. „U mě je to klasika, nejsem takový plavec, mým cílem je vždycky plavat v popředí a zbytek dojíždět na kole jako dnes. Podařilo se mi dostat zhruba z páté pozice na první a u běhu už jsem si hlídal, aby mě nikdy nepředběhnul," popisoval šťastný vítěz.

Vysočanský triatlon, 18. ročník
Muži: 1. Křivánek Josef (ROCKTECHNIK Triatlon) 01:05:07, 2. Pospíchal Zbyněk (ALFA riblicopter Triatlon Team) + 00:00:17 3. Klíma Tomáš (EKOL TEAM) + 00:02:20

Ženy: 1. Křivánková Simona (ROCKTECHNIK Triatlon) 01:14:35, 2. Neubauerová Blanka (AK Drnovice) + 00:10:42, 3. Kassaiová Martina (Cyklo Kassai Boskovice) + 00:14:24

Ztížené podmínky oproti loňským ročníkům mělo sto dva závodníků na trati mezi rybníkem a depem, kde jim přeběh ztěžovala kamenitá cesta místo asfaltu kvůli stavbě kanalizace. Oproti tomu pořadatelé vylepšili zázemí pro sportovce na fotbalovém hřišti. „Jako obvykle pěkně uspořádaný závod, myslím, že jsem tady snad skoro nikdy nechyběl, už to bereme jako tradiční závod," pochvaloval si organizaci obhájce loňského prvenství.

„Vysočanský triatlon byl jeden z mých prvních závodů, takže se sem ráda vracím," přitakala Křivánková.

Zdárné dokončení akce potvrdil také hlavní pořadatel Zdeněk Přibyl. „Já osobně jsem spokojený, žádné problémy jsme neměli krom toho, že Roman Chlup zajel tři okruhy na kole místo dvou, ale to je padesát procent chyba pořadatelů, padesát procent chyba závodníka. Myslím si, že je veliká spokojenost, jak s účastí, tak s tím, jak vše proběhlo, hlavně bez úrazů. Když se dívám okolo, lidi jsou spokojení," dodal s úsměvem na tváři Přibyl.

I příští rok?

Vyhlídky do příštího roku však už tak optimistické nejsou. „Nevíme, jestli příští rok budeme naše akce pořádat, trošku se nám hroutí organizace. Pokud seženeme peníze, tak minimálně tenhle závod bychom chtěli zachovat," dodal Přibyl.

IVETA BORKOVÁ