Tvrdý volej Františka Schneidera po prvním útoku sice domácí gólman Marek Furst dobrým vyběhnutím vyrazil, ale na teč Ondřeje Paděry po další Schneiderově ráně nárok neměl. To vše proběhlo ve třetí a čtvrté minutě. Hosté tak mohli přistoupit k poklidné taktice držení míče a čekání na chybu soupeře.

Dočkali se v devatenácté minutě. Sólo Ondřeje Španěla sice domácí gólman skokem pod jeho nohy zneškodnil, ale odražený míč poslal do prázdné branky mistr světa v malém fotbalu Ondřej Paděra. A aby smůly pro domácí nebylo málo, čtyřicet vteřin před přestávkou překvapil Fursta střelou z dálky Schneider.

Do kabin tedy týmy šly za stavu 0:3. Pro domácí velmi kruté skóre, protože měli příležitosti na minimálně stejný počet gólů. „Koncovka nám vůbec nejde a navíc jsme v ní měli i smůlu. Oni dali gól a dobře bránili a až do druhého gólu vlastně žádnou šanci neměli. Navíc my jsme nedisciplinovaností pokazili závěr. Čekal jsem, že to bude jeden z nejlepších soupeřů. Mají obrovskou individuální kvalitu a myslel jsem si, že nás budou víc přehrávat. Takže doufám, že to ve druhé půlce minimálně zdramatizujeme,“ zhodnotil první poločas domácí špílmachr Jan Pánek.

NEDÁŠ – DOSTANEŠ

Jeho slova mohl po čtyřech minutách naplnit a domácí přiblížit ke kontaktnímu gólu Martin Šoupal, bohužel jeho dělovka si našla jenom tyčku. Blanenští tak mohli v klidu pokračovat ve své taktice hry zezadu s rychlým přechodem do pečlivě připravených akcí.

Ve 32. minutě jednu takovou zakončil Paděra po nezištné přihrávce Davida Bednáře. O šest minut později si role vyměnili a bylo rozhodnuto – 0:5. „Moc jsem si nezahrál. Oni jsou dobří, a když vedou, tak umějí hrát na brejky. Tak, jak jsme na začátku hráli my, když oni útočili. V první půlce jsme měli moře šancí a prohráli jsme proto, že jsme je neproměnili a nechali je gólově utéct,“ konstatoval domácí kapitán Jaroslav Kolečkář.

Za vědomí rozhodnutého zápasu umožnili hosté Vyškovanům v závěru alespoň zmírnit výši porážky na objektivnější třígólový rozdíl. Mrzet to mohlo především brankáře Karla Macháče, protože o cennou vychytanou nulu přišel minutu a pět vteřin před koncem. „Tohle mně kluci dělají pořád. (úsměv) Ale vážně, člověk to sice v podvědomí má a už si nepamatuju, kdy jsem měl naposledy čisté konto, ale opravdu mě to neštve. Přednější je konečný výsledek a naše vítězství. Ovšem musím uznat, že jsem nečekal, že si tady tak zachytám a jsem docela unavený. Domácí měli hodně střel a naštěstí pro nás i pár tyček,“ uznal výborný gólman Pro-staticu.

Blanenští tak dál stoupají tabulkou a navíc mají k dobru dvě dohrávky. Ty, stejně jako celá soutěž, budou na programu až v novém roce. „Hodně nám pomohla nemohoucnost domácích dát v první půlce gól. Navíc nám výborně zachytal brankář. Přesto si myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Na postup nemyslíme. Na to bychom potřebovali čtvrt milionu a ten nám nikdo nedá. Chtěli bychom skončit do druhého místa,“ komentoval současnou formu svého týmu tentokrát nehrající kapitán Vlastimil Bárta.

Blízko špice tabulky by rád soutěž zakončil i vyškovský tým. „My teď máme perspektivní mužstvo. Přišli dobří mladí kluci Lukáš Rogožan a Marek Hladký. Ti mladí, co hráli už minulý rok, jako třeba Josef Vondřich, získali nějaké zkušenosti a jsou, jak se říká, už vyhrátí. Po Novém roce přijdou nějaké posily. V cílech ale zůstáváme při zemi. Teď jsme sice měli menší šňůru vítězství, která nás katapultovala na třetí místo a bylo by hezké se tam udržet, ale dobře víme, že konkurence je veliká,“ řekl vedoucí mužstva Libor Šmarda.

Brikety-pelety Štěpán Vyškov – Pro-static Blansko 2:5
Poločas: 0:3. Branky: 39. Hladký, 40. Rogožan – 4., 19. a 33. Paděra, 23. Schneider, 36. Bednář. Rozhodčí: Hřebíček, Texl. ŽK: Furst – Paděra. Diváků: 50.
Vyškov: Furst – Kolečkář, Pánek, Vondřich, Rozehnal, Rogožan, Hladký, Šoupal.
Blansko: Macháč – Bednář, Schneider, Španěl, Daněk, Šmerda, Paděra.