V kotli pražské O2 arény, kde se evropský halový šampionát koná od čtvrtka do neděle. „Pod tlakem se necítím. Jsem tady nejmladší a navíc nejsem žádná hvězda. To třeba Zuzka Hejnová nebo Pavel Maslák, to je něco jiného," řekla ve čtvrtek Blanenskému deníku Rovnost Hrubá.

Už jste si vyzkoušela výškařský sektor v pražské O2 aréně?

Právě jsem se vrátila z tréninku. V aréně jsem se proběhla a zkusila několik odrazů. Cítím se dobře. Mám z toho hodně dobrý pocit. Povrch je pružný, to by mi mohlo sedět.

Už víte, kolik bude potřeba skočit na účast ve finále?

Ještě ne. Ale limit pro finále by měl být někde kolem sto devadesáti dvou až sto devadesáti čtyř centimetrů.

To je pro vás pořád ještě dost vysoko. V hale zatím máte skočeno „jen" sto osmdesát devět…

Musela bych překonat osobák a to o dost. Finále by byl sen, to je pravda. Ale na druhou stranu mi atmosféra v hledišti a domácí publikum může dost pomoct a vyhecovat mě. Uvidíme, nechám se překvapit. Zatím se cítím opravdu skvěle a snad mi vydrží forma. Na závod se moc těším. Kvalifikace je v pátek ve čtyři. Finále pak v sobotu od půl páté.

Cítíte se pod tlakem? Přece jen na mistrovství Evropy dospělých, když nepočítáme soutěž družstev, startujete poprvé…

Ani ne. Jsem tady nejmladší a navíc nejsem žádná hvězda. (smích) To Zuzka Hejnová nebo Pavel Maslák to je něco jiného.

V pražské O2 aréně jste už loni startovala na atletickém mítinku Prague Indoor. Vaší soupeřkou byla třeba hvězdná Blanka Vlašičová…

Pro mě to byl velký zážitek a cenná zkušenost. Bylo plno a pořádný kotel, super atmosféra. Navíc jsem závodila se špičkovými skokankami. Nevím, kolik lidí přijde na páteční kvalifikaci, ale jak už jsem říkala, publikum mě může jen nahecovat. Na Prague Indoor jsem skočila sto osmdesát pět. Doufám, že v pátek to bude víc.

Nezdařil: Finále výšky žen? 192 na první pokus

Praha, Brno – Dva týdny ve sportovním centru v Nymburku. Závěrečná fáze před halovým mistrovstvím Evropy v Praze. Dopilovat formu a pak přesun do pražské O2 arény. Tak vypadaly poslední tréninkové dny výškařky a zároveň nejmladší účastnice evropského halového šampionátu v atletice Michaely Hrubé. „Příprava proběhla dobře a v mimořádné pohodě," uvedl na webu cibasport.cz kouč Hrubé Ctibor Nezdařil.

Atletka JAC Brno už zná své soupeřky pro páteční kvalifikaci. Ta začíná krátce po čtvrté odpoledne. O postup do sobotního finále si to rozdá třiadvacet výškařek. „Podle mě bude na účast ve finále stačit sto devadesát dva centimetrů na první pokus," dodal Nezdařil.

Hrubá má v hale zatím skočeno sto osmdesát devět. Venku pak o dva centimetry víc. „Samotná Míšina účast na halovém mistrovství Evropy v Praze je obrovský úspěch. Ale rozhodně budeme bojovat i o účast ve finále," poznamenal trenér Nezdařil.