„Cílem je postup, i když víme, že to bude těžké," říká Voráč. Do klubu přicházejí také mladí hráči odjinud, blanenský stolní tenis se opět stává základnou nejlepších hráčů z regionu.

TJ ČKD se rozpadla, jak teď fungujete jako klub?

Jsme samostatné občanské sdružení, jinak fungujeme pořád stejně. Akorát přibyly starosti s administrativou. Máme víc práce, ale zase větší manévrovací prostor.

Sezona je v polovině, pojďme k rozehraným soutěžím a jednotlivým týmům. Jak hodnotíte dosavadní sedmé místo žen?

U žen jsme čekaly, že budou bojovat o záchranu. Teď začala zase nastupovat Marie Jirůšková, která kvůli mateřským povinnostem nemůže hrávat pravidelně, myslím, že by to mělo stačit na udržení soutěže.

Před sezonou jste mužské týmy posílili o dva hráče z Tišnova, můžete je představit?

Luboš Svoboda přišel jako dvojka do A týmu po Luboši Dudíkovi. Hrával 1. ligu, jednak se s ním dlouhodobě známe, a taky v Tišnově to už asi pro něj nebylo úplně ono. Ten už je hráčem Blanska. Lukáš Veselý je tišnovský odchovanec, je v Blansku na roční hostování jako posila B týmu s tím, že bude zaskakovat i do áčka.

A vyplácí se posily?

Vyplácí. Ze začátku to nebylo úplně podle našich představ, ale Lukáš Svoboda šel do sebe co se týče tréninku i životosprávy a v posledních čtyřech zápasech už se začal ukazovat, doufám, že mu to vydrží. A Lukáš Veselý jako náhradník plnohodnotně zastoupil nemocného Pavla Čáka a bodoval už za A tým.

Předpokládám, že když posilujete, chcete se opět pokusit o postup do první ligy.

Ano, jednoznačným cílem je postup. I když si uvědomujeme sílu soupeřů. Nejtěžší bude asi Ostrava, která má stejně bodů jako my. Má tam špičkové mládežnické reprezentanty a má to dobře poskládané. Ke dvěma mladým hráčům dva zkušené. Nebezpečný bude i Zlín, který přece jen sestoupil z první ligy. Ten ale možná dojede na nezkušenost, jeho hráči mají mezi osmnácti a dvaadvaceti lety.

Bude to tedy těžší než vloni?

Je to těžší, v minulých sezonách to bylo mezi námi a Hodonínem, teď jsou tři, čtyři týmy možná ještě kvalitnější než Hodonín. A taky se hraje hned finále, to znamená, že play-off hrají jenom dva nejlepší týmy. Nesmíme nic podcenit a od začátku hrát na maximum.

Co B tým mužů?

B tým je ve třetí lize předposlední a bude mít ještě velké starosti se záchranou. Bohužel trpí neúčastí Lukáše Veselého, který zaskakuje v áčku. Další problém je, že Mikula má problémy uvolňovat se v práci. Ale věřím, že to postavíme tak, že soutěž udržíme. Před sezonou jsme 3. ligu vyměnili s Tišnovem, byla by škoda o ni hned přijít.

Céčko je naopak druhé v krajské soutěži druhé třídy…

C tým má za cíl taky postup, jenže nám nevyšel zápas v Komořanech a hrubě jsme nezvládli ani utkání se Slatinou. A právě Slatina suverénně vede, všech jedenáct zápasů zatím vyhrála. Už si pomalu uvědomujeme, že spoléhat na to, že oni třikrát zaváhají a my je porazíme, není úplně pravděpodobné. Postupuje pouze první, šanci tak dostanou i mladí hráči, je to ideální příležitost.

Proč letos nemáte B tým žen?

Suková i Hrouzová jsou dost zaneprázdněné kvůli studijním a pracovním povinnostem, dohodli jsme se, že to letos vypustíme, než abychom neměli s kým jezdit na zápasy.

Získáváte nové mladé hráče?

Máme teď skupinu sedmi dětí ve věku od šesti do deseti let, pět z nich už hraje druhým rokem, jezdí na okresní i krajské soutěže, sbírají zkušenosti. Navázali jsme spolupráci s TJ Vysočany, od nich za nás jezdí čtyři mladí nadějní hráči do 14 ti let po turnajích. Soutěže ještě hrají za Vysočany, neměli bychom pro ně zatím místo. Dobře se jeví na krajské i celostátní úrovni mladší žák Petr Michal z Olešnice, to je taky hráč Blanska. Máme tréninkovou skupinu z nejlepších hráčů na okrese. Dobře funguje i spolupráce s okresním svazem.

Připomíná mi to zlaté časy stolního tenisu v Blansku, kdy bylo ČKD základnou nejlepších hráčů…

Přesně tak, tuhle situaci si pamatuji v deseti letech, když sem jezdili kluci z Adamova jako Luboš Dudík, který to dotáhl až do reprezentace.

Oceňují vaši práci i zástupci města?

Za poslední dva tři roky začínáme cítit z města větší zájem o sport, zřejmě to souvisí s výměnou na radnici. Momentálně je komunikace s městem na velice kvalitní úrovni, rozhodně si nemůžeme stěžovat. Co jsme si domluvili, to zatím platilo.

Hrajete za C tým, jste spokojený se svojí výkonností?

Jako hráč moc spokojený nejsem. Jako předseda mám spoustu starostí, do toho rodina, nemám natrénováno, jak bych si představoval. Dá se říct, že moje výsledky odpovídají tomu, co mám natrénováno.

Stolní tenisty čeká vánoční pauza, nebojíte se, že si hráči neuhlídají životosprávu a výkonnost po Novém roce trochu poklesne?

Stát se to může. Jsou různé vánoční turnaje, ale je fakt, že účast na nich je dobrovolná. Nikoho nenutíme, kdo chce hrát, ať hraje, kdo ne, ať si odpočine. Ale třeba o A tým strach nemám, myslím, že si hráči moc dobře uvědomují, o co v sezoně jde.