V průběhu podzimní části se jedno z družstev odhlásilo a v zimě další dvě. Přebor nyní čítá pouhých sedm týmů. Všichni čtyři zástupci okresu Blansko jsou po podzimu v tabulce srovnáni od třetí po šestou pozici.
Rájec–Jestřebí a Letovice se shodným bodovým počinem na třetím a čtvrtém místě. Šestá Olešnice ztrácí na čelo okresního mini souboje tři body.

Rájec–Jest. – 3. misto 18. bodů.
„Chtěli bychom udržet třetí místo a popřípadě být i nejlepším družstvem na okrese. Uvidíme, jak se nám povede první zápas. Letovicím máme co oplácet,“ řekl smečař Filip Janíček. Na soupisce rájeckého družstva chybí universál Hynek Sáňka, kterého ze hry vyřadilo zranění krku.

Letovice B – 4. místo 18 bodů.
„Do prvního mistrovského zápasu s Jestřebím půjdeme přímo z tréninku. Žádné přípravné zápasy a turnaje jsme neabsolvovali. Jednáme o posílení kádru našimi mladými hráči z prvního A týmu, kterému již sezona skončila. Naším cílem bude horní polovina tabulky,“ podotkl předseda letovického volejbalového oddílu Miroslav Holas.

ČKD Blansko – 5. místo 17 bodů.
„Na třetí místo máme minimální ztrátu, kterou se pokusíme zlikvidovat. I když nás na úvod čeká lídr soutěže ze Šlapanic. Bude to těžký zápas. Soupiska zůstává oproti podzimu beze změn. V přestávce jsme trénovali pouze v hale bez nějaké speciální přípravy,“ řekl blanenský volejbalista Kamil Nejezchleb, jehož tým má první kolo volno a do soutěže zasáhne až o týden později proti Šlapanicím.

Olešnice – 6. místo 15 bodů.
„Bojujeme z rozsáhlou marodkou. Několik klíčových hráčů bylo nebo je zraněných. Na výpomoc k nám přišel hráč z Brna a Bystrého. A také nadějný dorostenec hrající za Letovice. Druhá část sezony pro nás bude náročná, ale hlavu si z toho neděláme. Vždyť je to teprve naše druhá sezona v soutěži. Sbíráme zkušenosti,“ řekl kapitán olešnických volejbalistů Jaroslav Slavíček.

Podzimní zápasy: Letovice B - Ráj.-Jestř. 3:0 a 3:2, Blansko - Olešnice 3:0 a 3:1, Blansko - Letovice B 2:3 a 3:0, Letovice B - Olešnice 3:1 a 1:3, Rájec - Jestř. - Blansko 3:1 a 3:0, Olešnice - Rájec-Jestř. 0:3 a 1:3.