Tým složený výhradně z odchovankyň blanenského klubu, narazí v sobotu ve svém prvním utkání na jednoho z favoritů přeboru DDM Brno. „Je to pro nás velký skok, ale uděláme všechno proto, abychom soutěž zachránili. Podlé mého to není nesplnitelná meta,“ řekl trenér blanenských volejbalistek Arnošt Göttinger.


Blansko skončilo loňskou sezonu na třetím místě. Bod za Čebínem a se stejným bodovým počinem jako Kometa Brno. Čebín ani následně Kometa postupového práva do vyšší soutěže nevyužily. Naopak Blansko se rozhodlo o krok výše. „O nabídce postupu jsme se rozhodli téměř okamžitě. Vždyť už na začátku sezony jsme si stanovili jako cíl útok na první místo. Z volejbalového pohledu je to jistě historický úspěch. Vždyť takovou soutěž ženy v Blansku hrály snad někdy před třiceti lety. Nejvíce si ovšem cením toho, že se nám to povedlo s domácími hráčkami, které jsme vychovali,“ poznamenal kouč Göttinger, jehož čeká perná práce. Krajský přebor I je přece jen náročnější a kvalitnější soutěž.


„V tréninku jsme se zaměřili na příjem podání. To byla v minulosti naše velká slabina. Od špatného příjmu se odvíjela nahrávka, následně nám pak vázl i útok,“ přiznal Göttinger. Dobrou zprávou pro jeho tým je návrat libera Pavly Ježové, která se k týmu vrací po roční pauze zaviněné zraněním. Na blanenskou soupisku by měly brzy přibýt jména dvou hráček „O jejich přestupu ještě jednáme. Jde o smečařku a nahravačku z Brna. Další posílení neplánujeme. Vedle stabilních opor Kovaříkové a Kusákové se v minulé sezoně jevily dobře blokařka Hofmannová a univerzálka Němcová a řada dalších. Dostanou prostor. Uvidíme. Myslím, že tým se potřebuje otřískat a půjde to,“ podotkl trenér Göttinger.


Všechny zápasy se oproti nižším soutěžím odehrají v hale. „V hale trénujeme. To nebude problém. Hraje se nám v ní mnohem lépe. Venkovní zápasy byly často ovlivněny špatným počasím,“ řekla smečařka Hana Kovaříková.


Blanenské volejbalistky čeká konfrontace s mnohem silnějšími celky, než tomu bylo doposud. „Musíme nabrat zkušenosti. Otrkat se. Hodně bude záležet v jaké psychické pohodě budeme hrát. Víme, že porážky přijdou, ale budeme bojovat. Doufáme také, že si na naše zápasy najde cestu více lidí než tomu bylo dříve,“ uzavřela Kovaříková.