Jak vypadá vaše soupiska pro novou sezonu?

Pokračujeme v razantním omlazování týmu. Z loňské základní šestky zůstal prakticky jenom Řezníček. Zatím hrál ale jen na liberu, protože měl nějaké zdravotní potíže. Ještě není stoprocentně fit. Starší hráči s týmem trénují a jsou v záloze pro případ, kdyby bylo třeba. Chceme dát prostor mladým klukům. Na to, abychom koupili nějakého zkušeného hráče, nemáme peníze. Ani vlastně nechceme. U nás se hraje na bázi kamarádských vztahů. Raději dáme na plac naše kluky, než někoho, kdo by za nás hrál třeba rok a pak odešel.

Největší změnu hlásíte na postu nahravače, kde jste v Letovicích dlouhá léta hrál právě vy …

Ano. Do Letovic se vrací náš odchovanec Tomáš Hökl. Od jeho příchodu si hodně slibuji. Krýt záda mu bude bratr Tomáš a já jen v případě největší nouze.

Už před rokem jste říkal, že skončíte…

Ještě tento rok hrát budu, ale opravdu jenom, když to bude nezbytně nutné. Volejbal už mě bolí a taky je v mých letech těžké se motivovat.

Kdo podle vás tým potáhne?

Rád bych nejvíce spoléhal právě na nahravače Hökla. Jeho post je nedůležitější. Věřím, že mu vydrží chuť do hry. První dva zápasy jsme sice prohráli, ale Hökl je zvládl solidně.

Máme mladý tým, který by se časem mohl prosadit svojí dravostí a výbušností. Ta už nám starejm pantátům chyběla (úsměv).

Jenže na druhou stranu mladíkům většinou chybí zkušenosti těch pantátů …

To je pravda. Kluci se musejí obouchat a otrkat. Důležité bude zvládnout kvalitní příjem. Od toho se vše odvíjí. Pak už v útoku mohou prodat svoje přednosti jako výskok a razanci na smeči. Důležitá je i psychika. Zatím často nedokáží po dvou, třech chybách otočit a zamáznout smeč.

Podle soupisek vypadá vaše skupina pořádně našlapaná. Se záchranou to bude asi složitější než loni …

Víc jak polovinu družstev posílili hráči z první ligy nebo veteráni z extraligy. Ledvoň, Sekanina, Fikar, Jelínek a další. Několik soupeřů bude k poražení. Záchrana je pro nás reálná. Kluci mají velký potenciál se zlepšovat, potřebují se ale vyhrát a vystříhat se nevynucených chyb.