To bylo před rokem. Triatlonistka Ekolu Brno Radka Vodičková se však na start sobotního závodu Blanenský plecháč nepostaví.
„Ve stejném termínu je mistrovství republiky ve sprint triatlonu v Jablonci. Budu startovat tam,“ omluvila se Vodičková, která letos prožívá fantastickou sezonu.


V sobotu začíná Jihomoravská triatlonová liga. Prvním závodem je Blanenský plecháč. Vzpomenete si ještě na loňský závod?
Ano. Vzpomínám, jak mi trenér říkal, že mě čeká vcelku pohodové kolo. Bohužel znal jen starší trať (úsměv). Když uviděl ten kopec, měla jsem jet kolo zadrženě. Takto těžké tratě nejsou dobrým tréninkem, pokud se blíží důležité závody.


Změnila jste tehdy v průběhu závodu nějak taktiku vzhledem k profilu trati?
Kolo jsem jela na pohodu s velkou rezervou. Taktika se v průběhu závodu měnit může. Můj trenér je velký stratég a často se mnou podle startovní listiny, profilu trati a třeba i počasí probere, jak by mohl závod vypadat. Kdy by bylo nejlepší útočit a podobně. A to vše někdy i v několika variantách. Po taktické stránce jsem obvykle dobře připravená.


Loni bylo příšerné vedro. Jaké počasí vám pro závod vyhovuje více?
Už jsem zajela slušné výsledky jak ve vedru, tak naopak v zimě, takže z tohoto pohledu mi nějaké rozmary počasí nějak zvlášť nevadí. Ale obecně nemám moc velké vedro příliš ráda.
Ve které ze tří disciplín máte největší rezervy?
Momentálně mám nejslabší asi kolo. Ale to je do značné míry úmysl. Už před dvěma lety trenér rozhodl, že se soustředím na plavání a běh, kde jsem měla velké technické nedostatky. Kolo budu trénovat dlouhodobě jen na půl plynu, protože drtivá většina velkých akcí typu mistrovství Evropy a mistrovství světa v letech 2007-2010 se jela nebo pojede na rovině.


Postavíte se na start Blanenského plecháče i letos?
Letos mi to nevyjde. Ve stejném termínu je totiž mistrovství republiky ve sprint triatlonu, které je v Jablonci. Navíc jsem se vrátila do objemové přípravy před druhou polovinou sezony, takže tělo na závodění není připraveno. Jsem v útlumu. Ale Jablonec jet musím, protože je to závod důležitý pro můj klub Ekol.


Pořád jste v neskutečném kolotoči závodů. Jak vlastně vůbec relaxujete?
Vypínám a odpočívám právě na těch zajímavých závodech v zahraničí. Zrovna letos mám za sebou i před sebou nádherné destinace, ze kterých se mi ani nechce vracet zpět domů. Opravdu. Úplný oraz si dám až po skončení sezony, tedy někdy v listopadu. Zatím to vypadá, že opět vyrazíme do Thajska. Ale zase to bude i s jedním perfektním závodem.