Hraběnka Cup zahrnuje šest silničních běhů do vrchu na třech tratích. Běží se tři na jaře a stejné tři na podzim. Nejdelší má 7,8 kilometru a vede z Ráječka do Petrovic, pak je běh ze Skalního mlýna na Macochu a nejkratší, 4,2 kilometru dlouhý závod ze Sloupu do Petrovic.

HRABĚNKA CUP 2013Sloup – Petrovice, 4,2 km

• Tomáš Večeřa (BCK Relax
  Olešnice), 15:31
• Vojtěch Grün (AC Okrouhlá),
  15:40
• Petr Konečný (AC Okrouhlá),
  15:45
• …31. Zdeňka Komárková (Olešnice) 18:55

celkově1. Tomáš Večeřa, Vojtěch Grün (oba 389 bodů)
ženy
1. Zdeňka Komárková (197 bodů)

Tím taky v úterý končil 14. ročník seriálu. „A je to i má nejoblíbenější trať," potvrdil Večeřa, který si tak vítězství užil. Stíhal ho druhý Vojtěch Grün, který vyhrál juniorskou kategorii a v celkovém pořadí měl stejně bodů jako Večeřa. „Jsem spokojený, ale mohlo to být lepší, kdybych byl první. Ale je to fér, Tomáš je na tom o trochu líp než já," připustil běžec z Okrouhlé, který opouští juniorskou kategorii.

Lépe než na jaře to v září běželo i Zdeňce Komárkové. Podzimní závody ovládla a vyhrála celkově v ženách. „Mně vyšly až tyhle tři závody, předtím to bylo děsné, po jarní části jsem byla až pátá. Nešlo to. Měla jsem zdravotní problémy, nevím, jestli jsem se z nich dostala, ale je to lepší," uvedla nejrychlejší žena letošního Hraběnka Cupu.

Po startu od hotelu Broušek se od hlavního pole oddělila větší skupinka nejlepších běžců a určovala tempo. Přesto to mohlo být možná ještě svižnější. „Spíš jsem se šetřil. Po startu běžela větší skupinka, v půli kopce jsme to rozeběhli s Vojtou Grünem a Petrem Konečným a před Petrovicemi jsem Vojtovi utekl a hlídal jsem si to," popsal vývoj závodu Večeřa.

Možná to bylo zimou, každopádně se všichni běžci vešli do pětadvaceti minut, takže ani pořadatelé v cíli nemrzli dlouho. V penzionu U Hraběnky pak rozdali ocenění nejlepším běžcům závodu i celého seriálu.

Už v sobotu se běží další závod Okresní běžecké ligy, jeden z nejstarších běhů v regionu, Běh Moravským krasem. Startuje ve tři odpoledne z hřiště základní školy ve Sloupě a ve startovním poli nebudou chybět ani vítězové z Hraběnka Cupu.