Na závěrečný okresní bodovací turnaj mládeže se v sobotu sjelo do Kunštátu na padesát hráčů, kteří soupeřili v pěti kategoriích. Součástí turnaje bylo i vyhodnocení celkového pořadí za celou sezonu.

Kategorii nejmladšího žactva opanoval jak na turnaji, tak celkově Jakub Vrbický z Jevíčka před Markétou Švancarovou ze Zbraslavce.
Kategorie mladšího žactva se stala kořistí Davida Peterky ze Svitávky, který ve finále zdolal svého největšího rivala a současně celkového vítěze Petra Koudelku z Křetína. Podařilo se mu to v poslední možné chvíli, neboť v příští sezoně už budou oba startovat v kategorii staršího žactva.

Tam totiž zatím neochvějně kraluje Petr Krása ze Zbraslavce před Michalem Mareschem z Křetína. Potvrdili to stejným pořadím i v tomto posledním turnaji.

Oba dva hráči úspěšně působí i v kategorii dorostu, která přece jen trochu trpí neúčastí dalších dobrých okresních hráčů. V dorostencích je ovšem situace nepoměrně vyrovnanější. Zatímco v posledním turnaji zvítězil Michal Maresch před Michalem Farkašem z Adamova a Petrem Krásou, v rámci celé sezóny je pořadí přesně opačné. Nejméně obsazená je kategorie dívek. Při jejich počtu osmi hráček hrají pouze společně, bez rozdílu věku, jinak jim nezbývá než hrát s chlapci.

V samostatné kategorii většina finálových zápasů skončila vítězstvím Veroniky Švancarové ze Zbraslavce nad Pavlou Sedláčkovou z Olešnice. V celkovém pořadí se pak za nimi objevuje sestra vítězky Markéta Švancarová.

V bodovém hodnocení oddílů hraje prim silná trojka v pořadí Sokol Křetín, STK Zbraslavec a DDM Letovice. Následuje je další vyrovnaná trojice Boskovic, Svitávky a Jevíčka. Je nutno podotknout, že hráči nejlepšího okresního oddílu ČKD Blansko, kteří jsou výkonnostně nesrovnatelně výše, preferují z časových důvodů krajské a celostátní turnaje.

Motivací okresních oddílů do další sezóny může být to, že díky „převodu“ okresních soutěží na rekreační bázi bude rozdělena mezi nejúspěšnější oddíly pracující s mládeží nezanedbatelná částka z rozpočtu okresního svazu. Předběžně je navrhováno nejméně třicet tisíc korun. I když jsou to prostředky, které sotva pokryjí náklady spojené s výchovou nových mladých hráčů, mohl by tento krok pomoci zkvalitnění mládežnického stolního tenisu na Blanensku.

VLADIMÍR ŠVANCARA