Nabitý program mají v těchto dnech účastníci Poháru Drahanské vrchoviny horských kol. V sobotu jeli čtvrtý závod seriálu ve Valchově a nadcházející sobotu budou bojovat v sousední Žďárné.

Ve Valchově je pěkná technická, ale i náročná trať, které vévodí legendární terénní pasáž „Písečák“, a na které se dá závodit. I muži v hlavní kategorii to potvrdili, přestože vítězný slovenský reprezentant Filip Sklenárik se do čela dostal zhruba v polovině závodu a vedení přivezl do cíle.

Nahrál mu ovšem defekt jeho největšího konkurenta a vedoucího jezdce seriálu Jiřího Ošťádala, kterému se do kola zapletla větev a opravou se propadl až na čtvrté místo. Pracně se pak probil na druhou pozici, jenže Sklenárika dojel až v cílové rovince a na větší atak prostě už neměl čas a prostor.

„Těžko říct, jak by to dopadlo, kdy nebylo toho klacku, a kdybych ho dojel dřív. Možná by se o první místo bojovalo víc, ale to jsou jen kdyby. Prostě byl lepší a objektivně musím upozornit, že i jemu v průběhu závodu spadl řetěz. Já jsem určitě s druhým místem spokojený. S kluky, které trénuju v Moravec týmu, jsme byli na třídenním soustředění. A byly to docela náročné tři dny. Vrátili jsme se v pátek a v sobotu se jel závod, takže z plného tréninku. Jelo se mně sice líp, než jsem čekal, a přiznávám, že jsem myslel na vítězství. Ale on jel velmi dobře,“ pogratuloval vítězi Ošťádal.

První trénink na novou sezonu absolvovali fotbalisté FK Blansko v Lažánkách a pod vedením nového trenéra Tomáše Koloucha.
Fotbalového kormidla se v Blansku ujal Tomáš Kolouch. Má posily

Tradičně slabší účast měla hlavní kategorie žen. Přihlásily se jen dvě bikerky a Denisa Knapková (Hrachovec, Bike Pro Racing Team) ujela Alžbětě Stunové (Chotěboř, BB Cyklosport superior) o kolo.

Druhým místem si Ošťádal upevnil celkové vedení v seriálu, v němž obhajuje loňské celkové prvenství. „Ano chci titul obhájit, ale zároveň si závody i užít, což se tady ve Valchova splnilo. Je to parádní trať, která mně vyhovuje, a pořadatelé za její přípravu a všeho okolo zaslouží podtrženou jedničku,“ chválil vítěz závodu.

Zajímavé souboje nabídly i ostatní závody. Prestižní kategorii juniorů a kadetů ovšem s převahou vyhrál Jan Šindelář, a mezi dívkami s také větším náskokem Kláda Odehnalová. Oba jsou z Moravec Teamu.

Pohár Drahanské vrchoviny – 4. závod Valchov
Muži: 1. Filip Sklenárik (Košice, Pro Efekt) 59:18 min, 2. Jiří Ošťádal (Brno, Enjoy riding team) 59:26, 3. Pavel Holec (Březina, CGB Racing Team) 59:28, 4. Dominik Trnka (Tavíkovice, ENDEKA BASSTA) 1:00:00, 5. Jakub Říman (Ostrava, CYKLO TEAM Kolarna) 1:01:25, 6. Jan Kresta (Ostrava, KH TOUR BH BIKES TEAM) 1:02:11 atd.
Celkově po 4. závodě: 1. Ošťádal 265, 2. Aleš zatloukal (Vícov, Kola Koblížek) 206, 3. Petr Koblížek (Prostějov, Kola Koblížek) 105, 4. Petr Šich (Veleké Opatovice, Moravec Team) 104, 5. Radek Čefelín (Brno, ENDEKA BASSTA team) 96 atd.
Ženy celkově po 4. závodě: 1. Kristina Koscová (Otinoves, TS Bohemia KR) 140, 2. Denisa Knapková (Hrachovec, Bike Racing Team), Lucie Krupová (Rožnov pod Radhoštěm, Expres SV-Scott Team Kolín), Lucie Veselá (Vojkovice, GT Oportunity Brno) všechny 75.

Kompletní výsledky jsou na: www. pohardrahanskevrchoviny.cz