„Chtěli jsme vyhrát, ale byla zde náročná rychlá trať. Určitě tomu napomohli dobré sněhové podmínky, navíc zadní část okruhu byla zledovatělá, bylo to tam na spadnutí,“ zhodnotil závod spokojený Radek Beníšek. V doprovodném závodu čtyřkolek obhájil prvenství z předešlého závodu pamětnický Marian Klíč.

Celkem šestnáct dvojic v motoskijőringu a čtrnáct čtyřkolkářů jelo třetí závod této atraktivní motoristické série, která pokračovala po měsíční pauze zaviněné špatnými sněhovými podmínkami. Valchovská trať nebyla poznamenána nedostatkem sněhu jako tratě předešlých závodů a na rychlosti jezdců to bylo znát.

Ve finále čtyřkolek nedal soupeřům nejmenší šanci favorizovaný Marián Klíč z Pamětic. Souboj s bratrem Květoslavem se tentokrát nekonal, mezi oba se dokázal vklínit Jiří Matějec z Ivančic. Marián Klíč se díky prvnímu místu ujal průběžného vedení mezi čtyřkolkáři.

S napětím očekávané finále motoskijőringu nemělo jasného favorita. Už v prvním kole ztratil Kuda lyžaře a rázem byl jeden z adeptů na vítěze ze hry. Beníšek s lyžařem Trávníčkem neodstartovali nejlépe. Odjeli až čtvrtí, ale po zaváhání benešovské dvojice dokázali výborně akcelerovat a na konci druhého z osmi kol již byli v čele. Dvojice z Bukové dokázala poté bezchybnou jízdou odolat náporu soupeřů a mírný náskok udržela až do cíle.

„Tenhle sport je i o štěstí a to nám dnes přálo. Každopádně záleží hodně na lyžaři. Myslím, že dnes to bylo hodně ostré pro oba, “ podělil se o dojmy ze závodu Radek Beníšek. Jeho parťák, lyžař Jan Trávníček ho doplnil: „Sněhu bylo dnes dost, v předešlých závodech jsme my lyžaři dost trpěli. Dnes jsme se konečně také svezli.“ Bukovská dvojice se vítězstvím vyhoupla i do čela průběžného pořadí.

Třetí místo si z Valchova odváží nenápadní, ale soustavně dobře jezdící březovští Knőtig s Najmanem. Závod nezabalili ani Kuda s Chodovským. Po stíhací jízdě dojeli nakonec na šestém místě a výsledek je udržel ve hře o celkové prvenství. Seriál pokračuje v neděli 22. února závodem ve Vískách (náhradní trať Lipová) .

Petr Koudelka