Nejdéle trvající pohybovou aktivitou, které se věnuje, je aerobik. Nela se k němu dostala díky rodičům. „Viděli na mně už odmalička, že jakmile se pustí hudba, jsem ve svém živlu. Volba, jestli chci pokračovat a baví mě to, byla na mně. Pro mě to bylo srdeční záležitostí už od začátku," prozrazuje s tím, že postupem času se pro ni aerobik stal naprostou vášní.

S gymnastickým aerobikem začala Nela v sedmi letech. Po třech letech se začali s týmem prosazovat a první velký úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. „Pak už byly výsledky jako podle našich největších snů. S Hanou Zouharovou a Alicí Minářovou jsme se tři roky po sobě staly mistryněmi České republiky," vzpomíná na týmové triumfy.

V roce 2008 se stala Šenková MiniMiss Aerobik. V soutěži se hodnotila především choreografie, a to jak společná, tak i vlastní. „V další disciplíně jsme si měli vymyslet minutové vystoupení a já si vybrala básničku o sobě a street dance," říká. Obě disciplíny vyhrála.

Za svůj individuální největší úspěch však považuje to, že je dvojnásobnou druhou vicemistryní republiky v soutěží Fisaf Master Class.

Rok 2014 přinesl Nele do života další obrovský úspěch. Bylo jí teprve patnáct, když ji okolí přimělo k tomu, aby zkusila soutěž Dívka České republiky. „Říkali mi, že za zkoušku nic nedám a nemám co ztratit. Ve finále jsem byla ze všech nejmladší a chvílemi mě to sráželo dolů, ale na závěrečném večeru jsem ze sebe vydala to nejlepší. A odrazilo se to i na umístění," ohlíží se. Skončila tehdy na druhém místě a navíc si odnesla titul nejsympatičtější dívky.

Momentálně mohou lidé Šenkovou potkat v nedávno otevřené Nemocvičně v Blansku, kde dělá lektorku. Nejvíce ji na tom baví právě to, že předává své zkušenosti dál a pomáhá lidem s vytrvalostí a vzhledem těla. „Když za mnou přijdou po hodině, že je to moc bavilo nebo že se díky mně rádi hýbou, vždy to zahřeje u srdce," usmívá se.

KATEŘINA ŠTEFKOVÁ