Do třetího kola Českého poháru zasáhli v Praze i plavci z Blanska a Boskovic. Do konečného pořadí promluvil nejvýrazněji boskovický Jan Hudec. Na prsařských tratích se dokázal držet těsně za nejlepší desítkou a vybojoval na stometrové trati dvanácté místo. Stejně jako na dvojnásobném úseku.

Na startu se Podolí objevila česká plavecká špička, protože závody byly zároveň kvalifikací na letní Olympiádu do Pekingu. Do bojů o medaile zasáhlo na šedesát plaveckých oddílu z České republiky, Slovenska, Izrale, Turecka a Gruzie.

Blanenská výprava plavců si na pražském třídenním mítinku připsala svoji premiéru. Trojice Kateřina Kopřivová, Michael Kopřiva a Jan Vencel skončili ve všech disciplínách ve druhé polovině závodního pole. I Boskovice vyslaly tři plavce. Julie Pulcová a Klára Fabiánková si vedly podobně jako Blanenští.

Pouze nejlepší boskovický plavec současnosti, Jan Hudec, se dokázal výrazněji prosadit. Pravidelný účastník Českého poháru skončil v prsařských disciplínách těsně za první desítkou nejlepších.

Věra Vencelová