To vše nabídne 3. ročník Běhu za sedmizubým hřebenem na Masarykově náměstí v Boskovicích. Poběží se v úterý 1. května. Startovní číslo si však závodníci mohou „připnout“ na dres už teď. „Registrovat se můžete na webu www.sportujsnami.cz , v blanenské informační kanceláři Blanka nebo v Městském informačním středisku v Boskovicích. Registrace končí 15. dubna,“ upozorňuje Tomáš Mokrý z pořádajícího sdružení Sportuj s námi.

Podle něj není potřeba se bát přihlásit bez ohledu na výkonnost. „Jen se dívat nestačí. Buďte u toho a zažijte atmosféru velkého závodu přímo na vlastní kůži. Na startu, na trati, v cíli. Vítězem bude 1. května v Boskovicích každý, kdo poběží. Ať profík nebo rekreační běžec,“ láká na start Mokrý.

Hlavní běh na deset a půl kilometru vyhrál v prvních dvou ročnících právě Orálek. „Nikdo mě nepřekvapil, protože jsem nikoho neviděl. Ohlédl jsem se kousek po startu v nějaké zatáčce a zjistil jsem, že nikdo neběží,“ pronesl loni po doběhu vítěz. Trať přitom pro něj není nejlehčí. „Trať pro mě opravdu není ideální, naměřil jsem asi sto osmdesát metrů převýšení. Ale každému vyhovuje jiná trať. Je tam zase moc pěkná část v lese, ta se mi líbila,“ hodnotil běh Orálek.

Nejlepší z Blanenska byl loni triatlonista Jan Křenek z Bořitova, který doběhl čtvrtý. „Je to překrásný a dost těžký závod. Dobíhat v takové divácké atmosféře je opravdu super, připomíná to závody v Rakousku, kde je to běžné,“ pospal svoje dojmy Křenek, kterého v cílovém úseku stejně jako ostatní běžce vítal bouřlivý potlesk zaplněného náměstí.

Běh za sedmizubým hřebenem bude pro řadu běžců určitě výborným testem formy před Půlmaratonem Moravským krasem. Ten se běží 2. září v Blansku. „Letos tak sportovcům na Blanensku opět nabídneme dvě velké běžecké akce s neopakovatelnou atmosférou,“ říká manažer obou závodů Mokrý.

Běh za sedmizubým hřebenem není zdaleka jen hlavní závod na deset kilometrů. Mottem pořadatelů je totiž 1. května v Boskovicích rozběhat úplně všechny. Od dětí až po seniory. „Chceme, aby nikdo nestál stranou a do závodu se aktivně zapojil,“ vysvětluje Mokrý.

Běh za sedmizubým hřebenem loni přilákal zatím rekordních osm set šedesát běžců. Stejně jako v předchozích letech sází organizátoři na širokou škálu tratí. Jejich podrobný popis včetně propozic jsou na webu www.sportujsnami.cz. „Z nabídky tratí si vybere opravdu každý. Poběží se od padesáti metrů až po desítku,“ upřesnil Mokrý s tím, že závodit mohou na desítce i týmy.

Ve startovní on-line listině figuruje již nyní přes šest set závodníků. Z toho tři stovky už jsou přihlášeny do hlavního závodu na deset kilometrů.