Od začátku letošního roku má Základní a Mateřská škola Kunštát mimo mnoha dalších kulturních a společenských aktivit, také svůj vlastní originální sportovní program určený pro široké spektrum žákyň a žáků.

Za vydatné podpory vedení školy a města byl založen basketbalový oddíl, který nabízí sportovní vyžití žákům školy i okolí města.

Projekt nazvaný Basketbal do škol – Kunštát město basketbalu odborně zajišťuje Pavel Němec. Basketbalový trenér se zkušenostmi z ligových soutěží, který si v minulosti připsal řadu úspěchů. S týmem mladších žákyň ČKD Blansko získal v roce 1988 republikový mistrovský titul.

„Cílem tohoto projektu je zapojení maximálního počtu dětí do pravidelného sportovního procesu a zamezení kontaktu s asociálními činnostmi, jako jsou drogové a počítačové patologie. Těm nejtalentovanějším umožnit zapojení do závodní činnosti v rámci krajských i celostátních soutěží ČBF,“ řekl Němec.

V současné době se do projektu zapojilo zhruba pětatřicet dětí ve škole Kunštát a v přípravce v Drnovicích. „Rádi mezi sebou přivítáme všechny zájemce, nejen žáky naší školy ale i ze spádových obcí. Rovněž nás potěší zájem ze strany rodičů a bývalých hráčů a hráček, kteří mají zájem o trenérskou a funkcionářskou činnost,“ dodal Němec s tím, že basketbalový oddíl je součástí příspěvkové organizace ZŠ a MŠ Kunštát zřizované městem Kunštát. „Jde o nekomerční projekt. Chceme také usilovat o pořadatelství celostátního festivalu v minibasketbalu, republikového přeboru.

Sezona 2011

6. 4. 2011 – okresní kolo basketbalu žákyň o pohár starosty města Kunštát

8. 4. 2011 – okresní kolo basketbalu žáků o pohár starosty města Kunštát.

Srpen 2011 – soustředění oddílu

Září 2011 – celostátní turnaj minižákyň a minižáků o Halasův pohár

Říjen 2011 – přihlášení dvou družstev do soutěži ČBF JM

Listopad 2011 – organizace a start ve školní lize v basketbalu za účasti školních družstev okresů Blansko, Vyškov, Brno, Svi­tavy a Žďár n. Sázavou

Prosinec 2011 – basketbalová akademie pro širokou veřejnost s ukázkami tréninkových jednotek