Sportovní část je na řadě již v sobotu a budou v ní účinkovat všechny věkové kategorie vyznavačů této formy cyklistiky. Jedná se o jedenáctý podnik letošního seriálu. Dopoledne je vyhrazeno dětem a soutěžení na kratších tratích odstartují pětiletí kluci a holky závody na odrážedlech. Následovat budou další čtyři věkové kategorie, už na kolech, až do čtrnácti let.

Odpoledne jsou na pořadu hlavní závody. Muži Elite 19 až 39 let, kadeti a junioři odstartují ve 13.30 hodin. O dvě minuty později vyjedou na trať muži kategorie Masters 2 a 3, ženy, juniorky a kadetky. Délka okruhu je 5,5 kilometru. Hlavní kategorie mužů na něm budou jezdit hodinu, ženy padesát minut.

Start a cíl je ve sportovním areálu za kulturním domem a trasa vede převážně po travnatých, polních cestách a pěšinách. Asi jedna třetina hlavního okruhu je v lesním terénu.

V závodě sice bude chybět jeden z nejlepších českých bikerů zraněný Michal Kozel z týmu MTB Superior, ale aktuální lídr průběžného pořadí mužů Elite Jiří Ošťádal se na start postaví. Měli by tam být i ostatní obhájci loňských vítězství v Kořenci.

Mezi ženami je to Lucie Veselá, která loni zvítězila před Kristýnou Koscovou a Kateřinou Gottwaldovou. Mužům ELITE loni vládl Jan Fojtík, druhý dojel Roman Kubica a bronz bral Martin Černocký. „A je třeba připomenout, že Kořenec je jednou z pěti zakládajících obcí dnes už kultovního seriálu, který léty hodně přesáhl hranice regionu a tím pádem se na Kořenci jede letos taky už po šestnácté,“ zdůraznil ředitel Poháru Drahanské vrchoviny Petr Koudelka.