Siláci soutěží v několika disciplínách. V převracení obrovských pneumatik, benchpressu, nošení těžkých kolejnic, tlačení auta, přenášení obří nádoby a držení desetikilového podstavce vzpřímenýma rukama.

„Do toho! Pojď, to dáš!" povzbuzují závodníky návštěvníci. Nechybí ani krásné ženy. Snad každá v koutku duše touží mít doma jednoho ze soutěžících. „Líbí se mi, když chlap vypadá mužně. Alespoň by mě uměl ochránit a nemusela bych se s ním bát jít o půlnoci po městě," svěřila se Lenka z Boskovic.

Například při převracení pneumatik se pořádně zapotil silák Martin z Blanska. „Bylo to náročné, ale baví mě to. Teď jsem tady podruhé. Loni jsem skončil v celkovém pořadí na šestém místě, což považuji za velký úspěch. Trénuji zhruba třikrát týdně, vždy hodinu a půl až dvě," říká čtyřiatřicetiletý muž, který se živí jako automechanik.

Disciplíny, které jsou pro většinu smrtelníků nesplnitelným úkolem, obdivuje i Arnold Zemánek z Velkých Opatovic. I když on by si s nimi možná poradit uměl. Na střední škole se totiž věnoval silovému čtyřboji. „Byl jsem tehdy vicemistrem republiky. Dnes jsem tady rekreačně s manželkou a osmiletým synem. Jsem hodně zvědavý, kdo bude první," usmívá se návštěvník.