„Kvůli polomu jsme museli tratě posunout asi o pět set metrů nahoru, budou ale znovu náročné a atraktivní i pro diváky,“ slibuje ředitel blanenského závodu Radim Kakáč.

Do Blanska se opět po čase vrací mistrovství republiky v biketrialu. Tratě budou na stejném místě jako obvykle, tedy v korytě potoka nad Palavou?
V podstatě ano, pouze jsme je museli kvůli kalamitě a nové výsadbě stromů posunout asi o pět set metrů nahoru. Také jsme objevili pět nových zajímavých lokalit.

Jaká bude letos náročnost jednotlivých sekcí?
Snažíme se většinou udělat jednu třetinu velmi těžkou, třetinu méně a třetinu jednodušší. Také bude sekcí oproti běžným sedmi, osmi devět. Je to zároveň příprava na mistrovství světa a tam jich bude deset.

Závod bude zároveň nominační na mistrovství světa. Blanenští závodníci mají v průběžném pořadí mistrovství republiky dobré pozice, má už někdo z nich jistý start v reprezentaci?
Na mistrovství světa by měl jet Vávlav Kolář, který vede elitní kategorii i Martin Kakáč, který je sice o pár míst za ním, na světovém šampionátu ale startuje za juniory. Václavové Gryc a Šenk budou muset ještě zabojovat, aby obhájili dobré pozice. Do reprezentace se dostanou vždy první dva nebo tři z každé kategorie. Ale jasněji bude už po závodech v Hamrech nad Sázavou, které se jedou tenhle víkend.

Takže po blanenském závodě bude jasné, kdo jede na mistrovství světa?
Ano, nominace dokonce vyhlásíme hned po skončení závodu.

Kromě české biketrialové špičky představí se i zahraniční jezdci?
Očekáváme biketrialisty z Polska a Slovenska, ale ještě nemáme uzavřené přihlášky.

Bude se platit vstupné?
Ne, vstup je zdarma. Navíc je údolím krásná procházka až k Češkovicím, doporočuji všem, co si najdou příští sobotu mezi desátou ranní a čtvrtou hodinou odpolední čas.