Kvalitní plavci, kteří se často objevovali na medailových pozicích, přijeli také ze Znojma. „Ostatní oddíly Jihomoravského kraje (Blansko, Boskovice, Hodonín, Břeclav a Hustopeče) reprezentovalo mnohem méně plavců, přesto některé výkony stály za povšimnutí. Například desetiletá plavkyně z Břeclavi Denisa Piškulová dohmátla na zlaté medaile, a to s výrazným náskokem, na všech šesti zaplavaných tratích,“ uvedla trenérka Věra Vencelová z blanenského oddílu.

Dařilo se i boskovickému družstvu. Teprve devítiletý Filip Tlamka vybojoval tři zlaté a jednu stříbrnou medaili a jeho oddílový kolega jedenáctiletý borec Jakub David obsadil třikrát stříbrnou a jednou bronzovou příčku. „Další medaile do celkového počtu dvanácti přidali boskovickému patnáctičlennému družstvu Vojta Přibyl, Pavel Sivera a Natálie Lepková. A to ještě Boskovicím chyběly jisté medailové adeptky Andrea Husovská a Izabela Vybíhalová,“ doplnila Vencelová.

Jedenáct plavců domácího oddílu ASK Blansko sice podle jejich trenéra Vítězslava Štrajta zaplavalo hodně osobních rekordů, na medaile to však většinou nestačilo. Tři bronzové kovy pro Blansko vybojovali Barbora Sedláková v kategorii devítiletých, Daniel Šenk za desetileté a Zdeněk Kocián v kategorii jedenáctiletých.