Hraběnka Cup je seriál šesti závodů silničních běhů do vrchu. Tři se běží na jaře a stejné tři pak na podzim. Letos se začalo od nejkratšího na jaře po nejdelší, na podzim naopak. „Má to logiku, zjara mají běžci nejmíň naběháno a naopak na podzim jsou zase rozběhaní, proto se v září zase začíná tím nejdelším," vysvětlil ředitel běhů Leoš Svoboda. Ten přestože patří k dobrým běžcům, závodů se momentálně neúčastní. „Stavím, nemám čas, začnu až na jaře," vysvětluje.

V čele se od startu od benzínové pumpy v Ráječku držela skupinka favoritů. „Začali jsme pomalu ve větší skupině. Až v tom seběhu za křižovatkou na Kuničky se to trhalo. Rozhodovalo se až na rovině před Petrovicemi, tam už jsem si náskok hlídal," popsal průběh závodu Večeřa. O sedm sekund za ním prolétl cílovou čárou boskovický Petr Boháček a za ním Hynek Dolák z Blanska. Pak už se bojovalo o medaile v různých kategoriích anebo o co nejlepší čas. Ten svůj loňský si o minutu a půl vylepšila Zdeňka Komárková a v ženách s luxusním náskokem vyhrála.

Startovním polem se probíjel i veteránský triatlonista Miloš Bayer. O většinu sezony přišel kvůli zranění, teď se konečně vrací. „Nemám natrénováno, ale běželo se mi líp než vloni, když jsem byl nabušený před Havají. Umístění nic moc, byl jsem až čtvrtý, ovšem čas jsem si od loňska paradoxně zlepšil," smál se v cíli Bayer. O víkendu ho čeká Český pohár v duatlonu v Příbrami.

Další závod Hraběnka Cupu se běží příští úterý ze Skalního Mlýna na Macochu, seriál skončí během ze Sloupu do Petrovic k penzionu U Hraběnky o další týden později. Vybíhá se vždy v půl šesté v podvečer.

Hraběnka Cup 20134. závod Ráječko – Petrovice
1. Večeřa Tomáš, BCK Relax Olešnice, 30:32, 2. Boháček Petr, AUTO RZ Boskovice, 30:39, 3. Dolák Hynek, Blansko, 30:51, 4. Konečný Petr, AC Okrouhlá, 31:07…
26. Komárková Zdenka, Olešnice, 37:14…