Závod se konal ve slunečném počasí a nabídl jezdcům náročnou trať vedoucí lesem. Kopcovité úseky ve stráních střídaly úseky v potocích. „V tom je náš závod do jisté míry unikátní, v potocích se už skoro nejezdí,“ uvedl Radim Petrů z Trial Clubu Boskovice, který závod pořádal. „Jezdcům se naše trať líbila,“ dodal spokojeně.


Trial je motocyklová disciplína, v rámci níž jezdci překonávají přírodní a umělé překážky, na kterých je nutná vytrvalost, zručnost a pravidelný výkon každého z nich.


Podle výkonosti jsou rozděleni do čtyř skupin. „V závodě družstev pak musí být v každém trojčlenném týmu jeden jezdec z první a jeden z druhé výkonostní kategorie, jejich výsledky se pak sčítají,“ popisuje princip závodu Petrů.
Kromě závodu MČR se v Boskovicích konaly i závod Autoklubu ČR obsazený jen jedním týmem a závod o pohár pořadatele. Akce se zúčastnilo celkem třicet devět jezdců.


Mistrovství republiky v trialu družtev Boskovické šlapačky: 1. Mašek Petr, Kadlec David, Šulc Dalibor 54, 2. Balaš Pavel, Schmid Roman, Kněžourek Jiří 78, 3. Křoustek Martin, Fikejz Jiří, Wünsch Dominik 90, 4. Svoboda Jiří, Petrů Radim, Balaš Jan 108, 5. Petráček Lukáš, Brůj Václav st., Brůj Václav ml. 208, 6. Vepřek Milan, Labík Aleš, Kuchař Martin 221.