Deník Rovnost ve spolupráci s Jihomoravským krajem a agenturou Sportmedia připravil i pro rok 2014 tradiční čtenářskou anketu JIHOMORAVSKÝ SPORTOVNÍ SYMPAŤÁK ROKU. Nabízí vám patnáct sportovců z jihomoravských klubů, kterým můžete dát svůj hlas. Sportovec s nejvyšší počtem hlasů se stane Sympaťákem roku 2014. Vloni v anketě uspěl Thajboxer Tomáš Hron.

Tomáš Bábek

Věk: 27 let
Sport: dráhová cyklistika
Klub: Dukla Brno
Brněnský dráhař se vrátil do vrcholové cyklistiky po těžkém úrazu a v loňském roce obsadil šesté místo na mistrovství Evropy a devátý skončil na světovém šampionátu. Vítězil i na prestižních podnicích pro vybrané jezdce – anglické sérii Revolution nebo klání na Trinidadu a Tobagu.

Martina Blanářová

Věk: 24 let
Sport: rafting
Klub: Raft klub Hodonín
Raftařka z Hodonína se v roce 2014 stala mistryní světa ve slalomu. Na světovém šampionátu v Brazílii získala stříbro ve sprintu, sympatická studentka je rovněž mistryně České republiky.

Anežka Buzrlová

Věk: 19 let
Sport: veslování
Klub: SVK Břeclav
Devatenáctiletá veslařka získala loni titul mistryně republiky ve čtyřce bez kormidelníka na olympijské dvoukilometrové trati i na mistrovství republiky ve sprintu. V tom má navíc stříbro ve čtyřce párové i v osmě.

Michal Dostalík

Věk: 37 let
Sport: házená
Klub: KP Brno
Házenkářský matador s obrovskou dávkou zkušeností oblékl i reprezentační dres. Neustále dobře naložený, táhne KP v extralize, v letošním ročníku útočí Brňané na nejvyšší příčky.

Patrik Holomek

Věk: 40 let
Sport: fotbal
Klub: SK Bosonohy
Bývalý prvoligový útočník Zbrojovky je momentálně hrající trenér Bosonoh v krajském přeboru. V létě se jako první fotbalista objevil v České knize rekordů, jako jediný vstřelil branku ve všech soutěžích od první ligy až po třetí třídu.

Václav Kolář

Věk: 23 let
Sport: biketrial
Klub: SC Biketrial Blansko
Několikanásobný mistr republiky v biketrialu v roce 2014 poprvé dosáhl i na nejprestižnější možné ocenění. V kategorii elite vyhrál mistrovství světa federace BIU. Kolář se zároveň věnuje exhibicím, natáčí klipy a podporuje mladší kolegy.

Jakub Koreis

Věk: 30 let
Sport: hokej
Klub: Kometa Brno
Na jaře pomohl Kometě Brno k zisku stříbrných medailí. Novou sezonu načal na hostování v rakouském Klagenfurtu. Kometě však start ročníku 2014/2015 nevyšel a povolala bojovníka předčasně zpět. Od jeho návratu začala stoupat tabulkou.

Gabriela Lukšíková

Věk: 20 let
Sport: taekwon-do
Klub: Škola Taekwon-Do I.T.F. So-San Znojmo
Na mistrovství světa 2014 v italském Římě získala zlatou medaili v disciplíně matsogi mezi seniorkami. Úspěšná znojemská sportovkyně studuje v rakouském Retzu obchodní akademii a ráda se věnuje jízdě na snowboardu.

Jan Muroň

Věk: 29 let
Sport: volejbal
Klub: Volejbal Brno
Devětadvacetiletý volejbalista se po odchodu několika opor dostal do pozice jednoho z nejzkušenějších hráčů Volejbalu Brno. Na jaře se s klubem dostal do čtvrtfinále domácí extraligy.

David Pašek

Věk: 25 let
Klub: Zbrojovka Brno
Patří mezi odchovance brněnské Zbrojovky, do nejvyšší soutěže nakoukl už v devatenácti letech. Z obránce jej přeškolili na útočníka a zatímco na hřišti neuhne v žádném souboji, v kabině rozdává pohodu.

Jitka Pešková

Věk: 19 let
Sport: broková střelba
Klub: Target Hodonín/Kometa Brno
Devatenáctiletá rodačka z Velké nad Veličkou se loni stala mistryní České republiky ve skeetu. Na mistrovství světa ve Španělsku skončila třináctá, předloni získala juniorský světový titul.

Silvie Rybářová

Věk: 29 let
Sport: dálkové plavání
Blanenská rodačka patří k nejlepším republikovým plavkyní, loni se jí podařil životní úspěch, vyhrála tři maratony Grand Prix v Santa Fé, Magogu a Ohridu, dvakrát byla druhá a zvítězila i v celkovém hodnocení seriálu Světového poháru dálkových plavců. K tomu získala tři domácí tituly.

Kateřina Sedláková

Věk: 24 let
Sport: basketbal
Klub: Valosun Brno
Kapitánka basketbalového Králova Pole má za sebou životní sezonu, kterou korunovala účastí na mistrovství světa. S Valosunem Brno jí v minulém ligovém ročníku těsně unikla bronzová medaile.

Marika Tesařová

Věk: 18 let
Břeclavská odchovankyně a hráčka KP Brno patří mezi naděje českého volejbalu. S juniorskou reprezentací obsadila šesté místo na mistrovství Evropy, usiluje s ní také o účast na světovém šampionátu.

Miloš Žoček

Věk: 29 let
Klub: Tatran Rousínov
S výběrem Jihomoravského kraje postoupil na mistrovství Evropy amatérů. Skromný, ale na hřišti velký bojovník. Jedna z největších opor Tatranu, hrál i divizi ve Vyškově.

JAK HLASOVATHlasovat můžete dvěma způsoby. První možnost je na internetových stránkách Deníku Rovnost. Druhá je pomocí hlasovacích kuponů, které budou od středy vycházet v tištěném vydání Deníku Rovnost. Ty posílejte na adresu Milady Horákové 9, Brno 602 00 (na obálku připište heslo SYMPAŤÁK). Hlasování končí ve středu 4. března 2015 ve 12.00. Z tipů na tištěných kuponech poté vylosujeme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na slavnostní večer s udílením cen jihomoravským sportovcům, který se uskuteční 5. března 2015 v rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti za účasti nominovaných sportovců, jejich trenérů, rodičů a dalších hostů. Víc informací o anketě najdete také na www.sportovecjmk.cz.