Tomu se říká premiéra jako bič. Dva páry kolistů ze Svitávky nakročily o víkendu do nového ročníku extraligy věru impozantně a soupeřům zbyly oči pro pláč. Po prvním kole vede dvojice Hrdlička, Hasoň.

Do nejvyšší soutěže se probili po ročním boji v první lize. Na záda jim dýchají oddíloví soupeři Loskot s Vitulou. Až třetí je pár Kepák, Skoták z Favoritu Brno. „Po prvním kole je předčasné dělat nějaké ukvapené závěry. Každopádně máme radost, že se nám vstup do soutěže povedl,“ poznamenal Jiří Hrdlička.

Společně s parťákem Hasoněm ozdobili návrat do extraligy třemi výhrami a dvěma remízami. „Škoda zaváhání se Zlínem a Favoritem Brno II. S nimi se dalo vyhrát. Na první kolo ale dobrý. Liga bude letos dost vyrovnaná. Překvapit může každý,“ připomenul Hrdlička. Za největší soupeře považuje svitávecký kolista právě oddílové kolegy Loskota s Vitulou. „Loni měli skvělou sezonu. Známe se, trénujeme spolu. Právě s nimi se budeme asi mlátit nejvíc,“ dodal Hrdlička.

První měření sil dopadlo lépe pro extraligové navrátilce Hrdličku s Hasoněm. „Naše utkání bylo hodně vyrovnané. Možná rozhodlo více štěstí. Podle mého se však na konečném výsledku trošku podepsal výkon rozhodčího,“ vrátil se k vzájemnému souboji Robert Loskot, který s Vitulou podlehli o jeden gól.

„Druhé místo je super. Kdyby to tak zůstalo i na konci sezony, byl by to skvělý výsledek. Ale i třetí pozice nám zaručuje účast ve světovém poháru. Chceme se dobře připravit také na podzimní mistrovství republiky. To bude v Kunštátě. Tedy prakticky v domácím prostředí,“ předznamenal cíle v sezoně Loskot.

Loni spolu s Vitulou zakončili rok na mistrovství světa ve Švýcarsku čtvrtým místem. O světový šampionát se chtějí letos poprat i Hrdlička s Hasoněm. „Mistrovství světa? Báječná tečka za sezonou. Uvidíme. Ještě je brzo,“ krotí předčasnou euforii Jiří Hrdlička.