13. června je datum prvního turnaje po dlouhé nucené přestávce. A bude se hrát dokonce na dvou místech zároveň. Šitbořice hostí mistrovství České republiky kategorie žáků do 15 let. Zde nemá letos Svitávka žádné zastoupení, avšak základna nejmladších potenciálních hráčů ve Svitávce není malá a čítá devět mladíků. Ti ale ještě potřebují minimálně rok, než budou moci zasáhnout do turnajových klání.

Druhá akce konaná 13. června je druhé kolo druhé ligy v Přerově. Tam již nastoupí tým SC Svitávka 2 ve složení Jan Hrdlička a Michal Richtr. Dva mladí hráči spolu budou hrát letos poslední sezonu. Po prvním odehraném kole, které se jim proti podstatně starším a zkušenějším hráčům moc nepovedlo, jim patří poslední, sedmá příčka. To chtějí ale v Přerově změnit.

Hned o týden později, 20. června, se ve Svitávce odehraje dodatečně mistrovství České republiky juniorů do 18 let, které se mělo původně konat již v polovině dubna. Vrchol sezony, mistrovství Evropy, byl letos zrušen, takže se pouze musí dohrát domácí šampionát, aby mohlo být rozhodnuto o držitelích letošního titulu.

Tady má Svitávka velmi nadějné zastoupení. Čerstvě patnáctiletí David Petr a Michal Musil zde budou bojovat o titul proti podstatně starším protivníkům, z nichž jeden startuje v této věkové kategorii již poslední rok. „Kluci udělali za posledního půl roku velký výkonnostní skok. Trénují s námi staršími a doufám, že dosáhnou na stříbrné medaile. Mají dle mého názoru nyní herně i na titul, ale vzhledem k věkovému rozdílu by se jednalo o malý zázrak,“ uvedl Jiří Hrdlička mladší, extraligový hráč a také předseda oddílu kolové ve Svitávce.

Víkend plný kolové

Sobota i neděle 20. a 21. června budou v nové sportovní hale ve Svitávce patřit kolové. Den po mistrovství České republiky juniorů se tam uskuteční druhé kolo první ligy. Ve druhé nejvyšší soutěži má Svitávka dvojí zastoupení. MO Svitávka 2 ve složení Jan Stibor a David Richtr a také SC Svitávka 2 v novém bratrském složení Pavel a Lukáš Richterovi. Po prvním odehraném kole patří týmům páté a sedmé místo.

Vrchol měsíce nastane 27. června, kdy se v Nezamyslicích na Hané uskuteční druhé kolo Škoda Extraligy. I v nejvyšší české lize má Svitávka dva týmy, a sice SC Svitávka 1 ve složení Jiří Hrdlička a Pavel Loskot a také mladý tandem MO Svitávka 1 ve složení Jiří Hrdlička mladší, Roman Staněk. Po prvním odehraném kole je SC Svitávka na druhém a MO Svitávka na čtvrté příčce, což se dá považovat za dobrou výchozí pozici. "I zde se snad umístění obou našich týmů ještě zlepší. Jakmile jsme po uvolnění všech opatření byli vpuštěni do haly, přizpůsobili jsme tomu trénink, jak jen to bylo možné," podotkl Jiří Hrdlička mladší.

Poslední turnaj před letní přestávkou bude 5. července první nominační kolo kategorie do 23 let. Mistrovství Evropy je letos zatím jediné oficiálně nezrušené mezinárodní mistrovství, takže je třeba, aby mladé týmy hrály a sbíraly body pro případnou nominaci a reprezentaci České Republiky na šampionátu ve Švýcarsku.