Loskot se po zranění opět vrátil na palubovku a s Hrdličkou v závěrečném turnaji čtyřikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Z osmnácti bodů jich získali čtrnáct a vybojovali první místo v domácím klání. „Výkon na posledním soutěžním kole hodnotím dobře, hra sice nebyla stoprocentně taková, jakou si představujeme, ale po dlouhé absenci Pavla kvůli zranění to dopadlo velmi dobře a jsme rádi, že jsme i letos dokázali nejvyšší soutěž opět vyhrát,“ líčil Jiří Hrdlička starší.

Ve čtyřech odehraných kolech uhrála vítězná dvojice 54 bodů a prvenství v extralize uhájila před týmem Zlín 2 s náskokem patnácti bodů. Také získala body pro kvalifikaci na Světový pohár v roce 2021, kde drží náskok pěti bodů opět před Zlínem 2.

Tenisový turnaj v Kunštátě.
Turnaj ve čtyřhře v Kunštátu přivedl na kurt patnáct párů

Ve Svitávce se představila i druhá domácí dvojice Hrdlička mladší a Staněk, která před posledním soutěžním turnajem byla v nejisté pozici. Hrozil jí totiž i sestup do první ligy. Jenže domácí závodníci získali z šesti odehraných zápasů dvanáct bodů a obsadili třetí příčku, která jim náleží i v celkovém pořadí letošní sezony.

„Jsme spokojeni, mohli jsme sice domácí turnaj vyhrát, kdyby se nám o něco líp povedl poslední zápas, ale prohrávali jsme o tři branky a stejně jsme ho zvládli vyrovnat, a to je pro nás velmi příjemné znamení," uvedl Hrdlička mladší.

Fotbalisté Blanska slaví postup do dalšího kola MOL Cupu.
Blansko postupuje v MOL Cupu, ve Frýdku rozhodl Přerovský

Ten se společně se Staňkem poprvé představí na republikovém šampionátu, který se uskuteční 24. října v Němčicích na Hané. "Chceme tam zabojovat o nejvyšší příčky," prohlásil Hrdlička mladší.

Dva týmy ze Svitávky doplní na mistrovství České republiky Favorit Brno 1 a Zlín 2. Nejvyšší českou soutěž kolové opouští po čtyřech kolech týmy Favoritu Brno 2 a Startu Plzeň, které budou v roce 2021 startovat v první lize.