Ve zdejší sportovní hale se v sobotu přestaví dvanáct mužstev. Šest bude ze zahraničí, z Německa, Švýcarska a z Rakouska. Domácí Svitávka postaví čtyři družstva, dvě posílá brněnský Favorit. „Brno nám vyšlo vstříc, když dalším mužstvem nahradilo švýcarský Frauenfeld, který se na poslední chvíli omluvil,“ vysvětlil pořadatel turnaje Jiří Hrdlička mladší.

Ten se jej samozřejmě aktivně zúčastní jako hráč se svým tradičním parťákem Romanem Staňkem. Budou startovat jako třetí svitávecký tým. Další domácí sestavy jsou následující: Svitávka 1 – Jiří Hrdlička st. / Pavel Loskot, Svitávka 2 – Pavel Vitula / Pavel Richter a Svitávka 4 – Jan Hrdlička / Michal Richtr.

Ilustrační fotografie.
Prvním podzimním vítězem TIP ligy je Radek Horáček. Vyhrál supertrefou

„Po zranění, které si vyžádalo měsíc a půl pauzy od jakéhokoliv sportu, jsem absolvoval rehabilitaci a snad se podařilo koleno vrátilo do pořádku. Jsem moc rád, že si na turnaji, který již více než dva měsíce pracně připravuji, můžu zahrát. Forma samozřejmě nebude stoprocentní, ale s Romanem uděláme vše proto, abychom zanechali dobrý dojem. Mému hernímu a tréninkovému výpadku musíme přizpůsobit i své ambice. Musíme se držet při zemi, ale rádi bychom se v konečném pořadí umístili co nejvýš. Hrajeme doma a podpora diváků vždy pomůže vylepšit výsledky,“ zdůraznil Jiří Hrdlička ml.

První turnajové zápasy začnou v 10.00 hodin.