Pět titulů rozdali v sobotu pořadatelé republikového mistrovství České republiky v sálové cyklistice. Čtyři z nich sebrali v sobotu v Drásově zástupci brněnských oddílů.

Jasným finálovým vítězstvím 7:2 a 6:2 podtrhli své suverénní vystoupení v kolové hráči Favoritu Petr Skoták a Pavel Šmíd. „Sezona nám zatím vychází výborně a formu jsme si přenesli i na mistrovství. Letošní souboje byly o trochu jednodušší, ale pro tituly to neděláme. Ani netuším, kolik jich máme. Beru je vždy jako takový bonus," přiznal Skoták.

Ve finále Brňané dvakrát porazili právě Svitávku. „V prvním zápase jsme za stavu 2:3 nastřelili dvakrát tyčku, ale na ty se nehraje. Pak už jsme to otevřeli a dostali další branky," popsal Hrdlička. Tomu šlo hlavně o to, jet na blížící se mistrovství světa. „Nutně jsme potřebovali porazit Plzeň, poslední extraligové kolo nám nevyšlo. Pokud by vyhrála, jela by na světový šampionát místo nás," vysvětluje Hrdlička.

A přání si také splnil. V semifinále Svitávka porazila Plzeň 7:3 a 4:3 a jede na mistrovství světa. I když jen v roli náhradníků jako doprovod vítězného Favoritu. „Samozřejmě bych tam radši jel jako účastník, ale to se nedá nic dělat, letos jsme na ně prostě neměli," uvědomuje si Hrdlička, který hraje s Loskotem teprve první sezonu.

Obhájci titulu v kolové z Favoritu Brno neměli konkurenci a díky triumfu se nyní mohou soustředit na listopadové mistrovství světa v Německu. „Světová špička je velice silná a v posledních letech nám trochu utíká i kvůli tomu, že v republice schází větší konkurence. Budu proto rád za jakoukoli medaili," svěřil se Skoták.

Barvám největšího moravského města se dařilo i v krasojízdě. Mezi muži zvítězil Arnošt Pokorný ze Sokola Horní Heršpice, v ženách prohrála jeho oddílová kolegyně Nikola Lebánková s konkurentkou z Komety Nicole Frýbortovou. Stejná jezdkyně ovládla po boku týmového partnera Tomáše Rozbořila i souboj dvojic.

Vítězové jednotlivých kategorií se nyní soustředí na začátek listopadu, kdy pojedou bojovat o světové medaile. Příští setkání mezinárodní elity sálové cyklistiky v roce 2014 bude hostit Brno.