Čtyři skupiny po třech týmech složených ze zástupců Švýcarska, Německa i Francie a mezi nimi jediná česká dvojice. Takové bylo rozložení sil altdorfského turnaje, ve kterém k postupu do boje o medaile bylo třeba ovládnout svou základní skupinu.

Hrdlička mladší se Staňkem k náročnému úkolu přistoupili nebojácně a v prvním utkání zdolali německý Schiefbahn 4:3. Následně je však čekala mnohem těžší práce, utkali se totiž proti domácímu celku, který se pyšní nedávným titulem švýcarského mistra.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) a Kuřim (v modrém) si na jaře zahrají o titul. Uspějí v anketě jejich hráči?
ANKETA DENÍKU: Zvolte nejlepšího fotbalistu krajského přeboru

Dlouho vyrovnaný duel rozhodl až závěr, ve kterém se lépe dařilo domácím hráčům. Ti zvítězili 6:3 a zajistili si postup do vyřazovacích bojů, na svitávecké duo zbyly jen zápasy o umístění.

Díky druhému místu ve skupině s nejlepším skóre šli Hrdlička mladší a Staněk do bojů o čtvrté až šesté místo, které opět zahájily úspěšně, když zdolaly 6:5 švýcarský tým z Frauenfeldu.

Tomáš Polách do konce podzimu vedl Zbrojovku jako hlavní kouč.
Chce to nějaké změny, okysličení kádru, uznal kouč Zbrojovky Polách

Přímý souboj o čtvrtou pozici však Svitávka už nezvládla, švýcarské dvojici z Winterthuru podlehla 4:6, a na turnaji tak obsadila konečnou pátou pozici. „Jsme velmi rádi, že jsme dostali pozvánku na první ročník tohoto turnaje. Máme radost, že jsme mohli poměřit síly s kvalitními týmy. Již od juniorských let cestujeme na zahraniční akce a máme tak spoustu zpřátelených oddílů,“ hodnotil Hrdlička mladší.

Turnaj nakonec ovládla domácí bratrská dvojice z Altdorfu, která ve finálovém boji po prodloužení zdolala francouzské reprezentanty z Dorlisheimu.