Sobotním prvním kolem v Želechovicích nad Dřevnicí odstartoval nový extraligový ročník, kterého se opět účastní sedm elitních dvojic. Svitávka má v letošní sezoně trojí zastoupení a hned z úvodu ukázala svou dominanci.

Celkovými vítězi prvního kola se stala svitávecká dvojice Jiří Hrdlička starší a Jan Kripner. Sehrané duo v šesti turnajových utkáních prohrálo jen jednou – v pikantním souboji se svými mladšími oddílovými kolegy. Jinak ale Hrdlička starší s Kripnerem ovládli všechny zbylé zápasy a s patnácti body v turnaji kralovali.

Jen těsně za nimi se pak umístila druhá svitávecká dvojka ve složení Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk. Přestože si perspektivní duo vyšláplo na své zkušenější kolegy, v celkovém pořadí za nimi těsně zaostalo a po jedné prohře a jedné remíze obsadilo druhou příčku.

Nepropadla ani třetí dvojice z Blanenska, která je v soutěži nováčkem. David Richtr s Janem Stiborem sice na turnaji obsadili poslední sedmé místo, trápili ale i zkušenější týmy, se kterými prohrávali těsnými rozdíly, a nakonec zapsali jednu výhru.