Třetím kolem vyvrcholila ve Svitávce česká nejvyšší soutěž. Hrdlička mladší se Staňkem do něj vstupovali z průběžné první pozice, kterou hodlali udržet. Úkol se jim povedl skvěle, ve třetím kole ani jednou neprohráli a svůj náskok tak ještě dokonce navýšili.

Úspěšné duo zakončilo závěrečný turnaj s bilancí čtyř výher a dvou remíz. Hrdlička mladší se Staňkem tak ovládli extraligu po čtyřech letech, díky čemuž si vysloužili nominaci na letošní mistrovství Evropy. Zároveň s vysokým náskokem vévodí kvalifikaci na světový šampionát.

Odchovanka klubu BBK Blansko Zuzana Křížová (v bílém s číslem 8) dovedla jako kapitánka juniorku brněnských Žabin ke stříbrným medailím z republikového mistrovství.
Úspěch basketbalových odchovanců Blanska. Nečas slavil titul, Křížová stříbro

Podstatně lépe se tentokrát dařilo svitáveckému týmu ve složení David Richtr a Jan Stibor. Nováčci v soutěži po dvou posledních příčkách zabojovali a obsadili čtvrtou pozici. Opět obrali o body oba své oddílové kolegy, na domácí palubovce ale zvládli kvalitně i ostatní zápasy a získali deset bodů. Ani povedený závěrečný turnaj ale Richtrovi se Stiborem nestačil, již před jeho startem měli jistotu sestupu do I. Ligy pro následující rok.

Svitávecké duo Jiří Hrdlička starší a Jan Kripner chtělo nechat zapomenout na nepříliš povedené druhé kolo a doma si vylepšit svou pozici. Příliš se to však nepovedlo, dvojice v turnaji zvítězila jen jednou a obsadila předposlední šesté místo. V celkové klasifikaci si ale Hrdlička starší s Kripnerem udrželi kvalitní čtvrtou pozici, která jim zajistila postup na republikové mistrovství. To se uskuteční 1. července a definitivně se na něm rozhodne o reprezentantech na letošním mistrovství světa.