S semifinálovém turnaji, který se hrál v Praze, se jim sice příliš nedařilo, ze šesti zápasů vyhráli jeden a dva remizovali, ale z pátého místa si postup do finálového turnaje zajistili. O medaile se bude bojovat 15. června ve Zlíně. „Kluci bohužel neměli svůj den. V předchozích kolech některé soupeře, s nimiž teď prohráli, porazili. Turnaj jim nesedl, ale měli i trošku smůlu. Důležité je, že postupují. Nyní mají měsíc na přípravu, aby výsledek ve finále byl mnohem lepší. Navíc ve svých sedmnácti a osmnácti letech mají v této kategorii do 23 let ještě spoustu úspěšných let před sebou,“ zafandil svým klubovým kolegům Jiří Hrdlička mladší, sám několikanásobný mistr republiky v U23.

Další hráč SC Svitávka David Petr hraje tuto sezonu s pražským Janem Kripnerem. I oni si v předchozích turnajích vedli lépe. V Praze skončili jen se třemi body na posledním sedmém místě a do Zlína nepojedou. „I v jejich případě platí, že všechno je před nimi. V kategorii U23 budou hrát ještě několik let,“ zdůraznil Jiří Hrdlička ml.

Nejmladší zástupci SC Svitávka bojovali souběžně v semifinále Českého Poháru žáků v Olomouci. Michal Musil hraje v týmu s hráčem Favoritu Brno I Tadeášem Červíkem. Během sezony se pravidelně umisťovali na nejvyšších příčkách a svoji převahu potvrdili. Základní skupinu vyhráli bez ztráty bodu a ve finále porazili severočeskou Chrastavu 5:2. Martin Konečný hraje v kombinovaném týmu s hráčem Favoritu Brno II Jakubem Janulou. Ve skupině skončili třetí a v zápase o 5. místo porazili těsně Zlín I 5:4.