„Byla jsem hodně překvapená hlavně ze stříbra z jednotlivců. Po špatném začátku jsem nečekala, že bych mohla něco uhrát,“ řekla Zuzana Musilová. Zklamáním je výkon Kamily Šmerdové, která před Mistrovstvím předváděla skvělou formu.
Soutěž zahájilo družstvo děvčat a popravdě se jim hrubě nedařilo. Ten nejvyšší výkon v družstvu měl být tím nejmenším. Jen tak bylo možné docílit slušného umístění. Následoval zákonitě pád na úplné dno pořadí. Další den hráli chlapci, a nutno podotknout, že skvěle. Nakonec z toho bylo stříbro za zlatým Německem.
Do třetího dne nastoupily dvě dvojice děvčat. Nejprve Jandíková s Musilovou a pak Johnová se Šmerdovou. Sestavení dvojice je vždy tak trochu hazardem a jen těžko se odhaduje, jak kdo zahraje. Tentokrát to vyšlo a dvojice Jandíková-Musilová získala za výkon 1169 kuželek krásnou bronzovou medaili za Němkami, které zahrály 1289 kuželek, což je nový světový rekord. Druhá dvojice skončila na slušném 6. místě výkonem 1154 kuželek. Děvčata si tak zjevně vylepšila svoje neslavné výkony ze soutěže družstev. Výkony předvedené ve dvojicích v součtu představují 2323 kuželek, což by zahrané v soutěži družstev stačilo na první místo.
Trenérům se evidentně skvěle podařilo dát dohromady i dvojici chlapců ve složení F. Dejda-M. Stloukal. Stalo se, co asi nikdo nečekal. Tato dvojice porazila výborných 1253 kuželek a získala zlatou medaili před druhými Rakušany a třetími Němci.
Další soutěží, která nás čekala byl „tandem-mix“. V této soutěži hrají smíšené dvojice vyřazovacím způsobem na dvě hry, přičemž v provádění hodů se pravidelně střídají. Za naše barvy nastoupily dvě dvojice. Musilová - Stloukal a Johnová - Dejda. Obě dvojice úspěšně postupovaly, až se nakonec utkaly v „bratrovražedném“ semifinále. To už bylo jisté, že budou dvě medaile. Semifinále pro sebe rozhodla dvojice Johnová - Dejda. Ve finále však nestačili na silnou německou dvojici sourozenců Seitzových. Nakonec tedy stříbrná a bronzová medaile.
Odpolední program téhož dne byl byl sprint. Dívkám se nedařilo a všechny vypadly v prvním kole. Z chlapců se nejlépe dařilo Stloukalovi, který se utkal ve finále s Polákem Galusinskim. V nervy drásajícím souboji nakonec rozhodla až „rychlá smrt“, naštěstí ve prospěch našeho borce, a byla z toho další zlatá medaile.
Nedělní program byl již ve znamení závěrečné soutěže jednotlivců. Na bednu nakonec vystoupila Zuzana Musilová, která za výkon 582 kuželek získala stříbro a Dejda výkonem 630 kuželek, také stříbrný. Dejda však ještě stačil vytvořit nový světový rekord v kombinaci, který má hodnotu 1864 kuželek, což znamenalo další zlato pro naši výpravu.
To, že Mistrovství světa bylo pro dorost úspěšné, dokládá i druhé místo v soutěži národů za stále lepšími Němci.
V Košicích pokračovalo Mistrovství světa soutěžemi mužů a žen a nakonec zdravotně handicapovaných kuželkářů až do konce května.