Třikrát nastoupil do finálové dvouhry. Dvakrát odcházel jeho soupeř se skloněnou hlavou. Až v závěrečném souboji mezi dorostenci nezahrál poslední vítězný míček. Stolní tenista Petr Krása ze Zbraslavce byl i přes finálovou porážku, kterou mu uštědřil boskovický Marek Horvát, nejúspěšnějším hráčem v pořadí druhého letošního bodovacího turnaje v Petrovicích.

Minulého kola bodovacího turnaje ve Zbraslavci si to za zelenými stoly rozdala více než šedesátka mladých stolních tenistů. Do Petrovičích si jich našlo cestu na čtyři desítky, včetně několika nových adeptů pingpongové pálky.
Nejmladší kategorii nadějí opanovali výhradně domácí zástupci petrovické pingpongové školy. Jejich dominantnímu postavení výrazně napomohla neúčast tenistů ze Zbraslavce a Olešnice, kteří hráli na jiném turnaji. Takto se mohl ze svého prvního vítězství v životě radovat Libor Vylášek před Jirkou Koumarem.

Další kategorie byly ve znamení velkého galapředstavení věkem ještě mladšího žáka Petra Krásy ze Zbraslavce. Ten poměrně suverénně vyhrál kategorii starších žáků. V bratrském souboji o třetí místo pak porazil starší Ladislav Koudelka mladšího bratra Petra. Petr Koudelka si poté spravil chuť mezi mladšími žáky, kde až v pětisetové bitvě podlehl suverénovi Petru Krásovi, který se musel o vítězství až nečekaně obávat. Třetí místo si odvezl naprostý nováček okresních turnajů. Rájecký Richard Kejha.

Namlsaný Petr Krása dostal divokou kartu i pro kategorii dorostu. V rozletu ho nakonec zastavil až ve finále Marek Horvát z Boskovic. Zbylé dvě ceny putují do Letovic zásluhou Martina Mužíka a Jakuba Janouška.
Celý turnaj ukázal převahu hráčů pravidelně nastupujících v dlouhodobých okresních soutěžích. V novém roce se pak mladí stolní tenisté sejdou v sobotu 19. ledna na mládežnickém turnaji ve Křetíně.

Okresní bodovací turnaj mládeže (Petrovice)