Dohrávka devátého kola druhé nejvyšší české soutěže v hale ve Vojtově ulici byla pro oba soupeře mimořádně významná. „Loni jsme bojovali o postup do extraligy, ale letos hrajeme prakticky s druhou garniturou. Přestala nám hrát Marie Chajda a Renata Pavlicová přestoupila do extraligového Hluku. Proto budeme rádi, když první ligu zachráníme. V ohroženém pásmu je stále ještě i Moravská Slavia, takže dnes to je zápas skoro o bytí, či nebytí,“ podtrhl důležitost jihomoravského derby vedoucí družstva Vladimír Ševčík.

Převedeno sportovním metrem, prakticky se hrálo o šest bodů. Po vítězství Morendy 7:3 budou mít klidnější zimu na Vojtově.

Lépe do utkání ovšem vstoupili hostující hráčky. Ve čtyřhře Veronika Ševčíková s Petrou Sukovou vyhráli proti Simoně Zemanové a Michaele Viktorínové první set. Ve druhém získaly nadějné vedení 7:4, jenže pak naprosto vypadly z rytmu. Brňanky sadu vyhrály 11:7 a potom i další dvě. Třetí set v těsné koncovce 11:9. „Je to škoda, ale čtyřhru jsme hrály špatně. Já jsem se málo dostala do hry, málo jsem útočila,“ viděla příčiny ztráty důležitého úvodního bodu týmová jednička Veronika Ševčíková.

Vyrovnání mohla přinést hned první nalosovaná dvouhra. Karla Trávníčková sehrála s Petrou Mergenthalovou velkou a vyrovnanou ping-pongovou bitvu. Jen druhý set domácí hráčka vyhrála s trochu vyšším náskokem, ostatní skončily nejtěsnějším poměrem o dva míčky, přičemž v koncovce byla šťastnější slavistka. „V celém utkání nám chybělo to pověstné sportovní štěstíčko a nejvíc právě Káje. Stejným způsobem, o dva míčky v pátém setu, prohrála i se Zemanovou. Kdyby udělala dva body, tak jsme si odvezli remízu. Je to škoda. Na druhou stranu musím uznat, že na víc než remízu jsme dnes neměly,“ zhodnotila výsledek Ševčíková.

TTC Moravská Slavia Brno – KST GMC Blansko 7:3
Body MS: čtyřhra Zemanová-Viktorinová 1, Mergenthalová 3, Viktorínová 2, Zemanová 1, body Blanska: hostů: Ševčíková 2, Suková 1, Trávníčková 0.

Vyrovnanost celého utkání dokladuje celkem osmnáct setů, které skončily právě rozdílem dvou míčků. Zápas pak také sportovně gradoval. Brňanky získaly průběžné vedení 5:3 a v předposledním souboji celého pořadu se hrál právě zmíněný zápas Zemanová – Trávníčková, který mohl blanenským barvám přinést kýžený kontaktní bod se šancí na remízu. Ale radovala se domácí hráčka.

Možnost oplatit Brňankám porážku budou blanenské stolní tenistky mít už v prvním kole v novém roce, kdy odstartuje druhá polovina soutěže. „Nahradit dvě tak silné hráčky jako Chajdu a Pavlicovou je velice složité. Jsem přesvědčená, že kdyby odešla jen jedna, tak bychom záchranářské starosti neměly, nebo v mnohem menší míře. Navíc nás v první polovině trápila zranění. Hlavně Káju Trávníčkovou. Mě taky, ale ne v takové míře, jako ji. Takže přestávka nám teď přijde vhod a hlavně se musíme dát dohromady po zdravotní stránce. Věřím, že druhá polovina ligy pro nás bude o hodně lepší. Mělo by padat jen jedno družstvo, ale pro jistotu musíme uhrát osmé místo a věřím, že se nám záchrana podaří,“ dodala týmová jednička.

V čele soutěže je po polovině trio s dvaadvaceti body v pořadí 1. Havířov B, 2. Hodonín C, 3. Řeznovice B. Na druhém pólu má sedmá Moravská Slavia sedmnáct bodů, osmý Vsetín šestnáct a dvojice Blansko Dehylov po dvanácti bodech.