V prvním zápase přivítaly ženy Baník Most. „Ve vyrovnaném utkání rozhodla o výhře Blanska v poslední dvouhře Marie Jirůšková,“ uvedl manažer klubu Pavel Voráč.

Jirůšková se Ševčíkovou vyhrály 3:0 úvodní čtyřhru a poté stejným poměrem porazila Jirůšková Čornyjovou. Ševčíková se Smejkalovou ale prohrály své úvodní zápasy a bylo vyrovnáno. „Po výhrách Jirůškové, Smejkalové a Ševčíkové v poměru 3:0 se Blansko dostalo do vedení 5:2 a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Pak ale prohrála Ševčíková se Štikovou a Smejkalová s Čornyjovou a Most se tak dotáhnul na rozdíl jedinného bodu,“ popsal napínavý průběh zápasu Voráč.

Pak ovšem nastoupila Jirůšková, která smetla Koutskou 3:0 a rozhodla o výhře.

Druhé utkání se Slavojem Praha mělo jednoznačnější průběh. „Jirůšková se Ševčíkovou opět nezklamaly ve čtyřhře a v úvodních dvouhrách zaváhala pouze Smejkalová. Po dalších výhrách byl stav už 5:1 pro domácí. V posledním zápase tak mohla vystřídat Jirůškovou juniroka Suková. Své soupeřce podlehla 1:3, znamenalo to ale pouze kosmetickou úpravu výsledku na konečných 7:3,“ řekl Voráč.

Blanenský A tým mužů prohrál o víkendu na stolech dvou největších favoritů 3. ligy. „Pouze Luboš Dudík dokázal se soupeři držet krok. V sobotu v Brně vyhrál suveréně všechny čtyři zápasy, v neděli poprvé poznal jak chutná porážka, když nestačil na znojemského Bartoše. Jediným světlým okamžikem nedělního utkání tak je výhra čtrnáctiletého Davida Kvíčaly nad znojemským Jelínkem, který patří k nejlepším hráčům 3. ligy,“ uzavřel Voráč.

I.liga ženy
ČKD Blansko – Baník Most 6:4
ČKD Blansko – Slavoj Praha B 7:3

III. liga muži
MS Brno C – ČKD Blansko A 10:6
TTC Znojmo A – ČKD Blansko A 10:4

KSI
ČKD Blansko – Sokol Hlubočany 10:8
ČKD Blansko – Moravské Prusy 9:9