Hodonínské stolní tenistky přijely do Blanska pro výhru a ze začátku to tak i vypadalo. „Vstup do zápasu se v souboji s druhým celkem tabulky příliš nepovedl. Jirůšková se Ševčíkovou prohrály úvodní čtyřhru a v prvním kole dvouher dokázala zvítězit pouze Marie Jirůšková nad Novotnou. Ševčíková i Slezáková svoje úvodní zápasy prohrály a hosté se tak dostali do vedení 3:1," popsal první zápasy předseda blanenského oddílu Pavel Voráč.

Jenže pak vyhrála Ševčíková nad Kapounovou a Jirůšková nad Kmeťovou a bylo to 3:3. Čtvrtý bod vybojovala hostující Kapounová, přestože domácí Slezáková podala výborný výkon a ještě v pátém setu vedla 9:8. „To bylo asi nejhezčí utkání dne," podotkl Voráč.

Veronika Ševčíková pak překvapivou výhrou 3:0 vyprovodila Kmeťovou, které se v Blansku tolik nedařilo, a Slezáková přehrála 3:1 Novotnou a Blansko vedlo 5:4. Rozhodnout měla domácí jednička Marie Jirůšková.

S šestnáctiletou nejlepší hráčkou první ligy Barborou Kapounovou se ovšem jen těžce dostávala do zápasu. Jirůšková sice srovnala sety na 2:2, ten rozhodující pátý už si ale jednička soupeřek pohlídala. „Soupeřka byla lepší, nestačila jsem na ni," připustila sportovně Jirůšková.

S remízou byly nakonec spokojené oba týmy. „Byli jsme trochu favorité, i když jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě. Čekali jsme výhru 6:4, ale nakonec jsme rádi za tu remízu. Mrzí mě hlavně prohra Kmeťové se Ševčíkovou a zase od domácí Jirůškové jsme čekali tři body," zhodnotil remízu 5:5 trenér Hodonína Miroslav Kmeťo.

Muži Blanska jeli do Čechovic, které na konec roku porazili doma 10:2. A stejný výsledek zopakovali i na jejich stolech. „Domácí navíc nastoupili bez svého nejlepšího hráče Holáně a nedokázali Blansku příliš vzdorovat i přesto, že hostům chyběl Lukáš Svoboda, kterého opět spolehlivě zastoupil Lukáš Veselý," zmínil Voráč.

Blansko tak dál vede druhou ligu. Stejně bodů má druhá Ostrava, která vyhrála v Orlové, o bod míň třetí Zlín.

B tým mužů zajížděl k dalšímu zápasu třetí ligy do Tišnova. „Oba celky nastoupily s několika náhradníky, nakonec bylo šťastnější Blansko, které získalo velmi cenné body v boji o záchranu," sdělil Voráč, který v zápase uhrál dva a půl bodu.

Céčko Blanska hrálo o víkendu v krajské soutěži doma s Kuřimí. Utkání s pátým celkem tabulky bylo vyrovnané pouze na začátku, když Voráč s Přikrylem prohráli úvodní čtyřhru i přesto, že vedli 2:0 na sety. „Pak byl zápas ale již plně v režii domácího týmu, kdy pouze Libor Kutil nestačil v pětisetové bitvě na hostujícího Jízdného, což byla také druhá a poslední prohra domácího týmu," dodal k zápasu Voráč.