V zápase s osmou Vlašimí dostala od začátku příležitost ještě starší žákyně Petra Suková. „Herně určitě nezklamala, k získání nějakého toho bodu jí chybělo více zkušeností a trochu štěstí v koncovkách pátých setů,“ uvedl Voráč. Naštěstí pro Blansko fungovala spolehlivě dvojice Jirůšková – Ševčíková, a tak si ženy odvezly z Vlašimi všechny body.

Dvě důležitá utkání v boji o vyhnutí se play out zvládlo blanenské áčko na výbornou. Desátou Jihlavu i osmý Pelhřimov přehráli blanenští stolní tenisté rozdílem třídy.

V zápase s Jihlavou se ovšem Blansku hrubě nepovedl vstup do utkání. Po obou prohraných čtyřhrách a porážce Hégra od jedničky hostí Zobače vedli hosté již 3:0. „Pak ale Blansko zařadilo vyšší rychlostní stupeň a deseti vyhranými zápasy v řadě rozhodlo o důležitém vítězství,“ uvedl Voráč k první vysoké výhře.

Druhý zápas s Pelhřimovem už měli Blanenští pod kontrolou od začátku. „První a jediný bod získali hosté až za stavu 9:0, kdy David Kvíčala podlehl pelhřimovské jedničce Pavlíkovi,“ dodal Voráč.

Blansku tak po 17. kole patří sedmá příčka, na osmý Pelhřimov má náskok tří bodů. Družstva od osmého do jedenáctého místa hrají play-out, poslední padá automaticky.

Pro páteční utkání krajské soutěže ve Strážnici posílil Blansko B hráč A týmu David Kvíčala. Domácím naopak chyběli dva nejlepší hráči, takže o vítězi nebylo od samého začátku nejmenších pochyb.

1.liga ženy
MS Brno – ČKD Blansko 5:5
Jirůšková 2,5 Ševčíková 2,5 Smejkalová 0
SKST Vlašim – ČKD Blansko 4:6
Jirůšková 3,5 Švečíková 2,5 Suková 0

3.liga muži
ČKD Blansko – SK Jihlava 10:3
Dudík 3 Kvíčala 3 Hégr 2 Mikula 2
ČKD Blansko – Spartak Pelhřimov 10:1 Mikula 3,5 Dudík 2,5 Hégr 2,5 Kvíčala 1,5

KS I muži
Jiskra Strážnice B – ČKD Blansko B 1:17 Kvíčala David 4,5 Voráč 4,5 Chajda 4,5 Přikryl 3,5
SKST Dubňany – ČKD Blansko B 9:9 Chajda 4,5 Voráč 3,5 Přikryl 0,5 Pačínek 0,5

Ve druhém zápase v Dubňanech se blanenským hráčům vyvedl vstup do utkání. Po vítězných čtyřhrách a výhrách Voráče a Chajdy vedli hosté již 4:0. Ještě za stavu 6:2 pro Blansko se zdálo, že se v Dubňanech podaří získat všechny body. Pak ale jedinkrát zaváhal Pavel Voráč a když se ani jednou nepodařilo zvítězit Přikrylovi s Pačínkem, skončilo utkání remízou.